Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
17.12.2011 - 12:45
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköylü pedal çevirdi

Çekmeköy ormanlarında düzenlenen ‘Dağ Bisikleti Yarışları’nda ‘Kış Antrenman Yarışları’nın ilk serisi yapıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın startını verdiği yarışlarda125 sporcu kıyasıya yarıştı. 3 etaplık yarış sonunda 15 bin Tl’lik büyük ödül var.Çekmeköy Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Kaçkar Bisiklet tarafından düzenlenen ‘Çekmeköy Dağ Bisikleti Kış Antrenman Yarışları’ serisinin birincisi gerçekleştirildi.

Hala sonbaharın renklerini taşıyan Çekmeköy ormanlarında düzenlenen yarışlara, farklı illerden ve İstanbul’un çeşitli ilçelerinden gelen 125 bisiklet tutkunu sporcu katıldı. 6 kategoride yapılan yarışların startını Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz verdi.

 

 

DERECEYE GİRENLERE MADALYA

7 km’lik parkurda bayanlar ve +40 kategorilerindeki yarışmacılar 4 tur, junior ve master’lar 5 tur, 23 yaş altı ve elite’ler 7 tur attı. Zorlu parkurda birbirleriyle ve doğayla verdikleri mücadelelerin ardından dereceye giren yarışmacılar madalya ile ödüllendirildi. Dereceye girenler aynı zamanda 3 etaplık yarışın sonunda verilecek 15 bin liralık büyük ödül için avantaj elde etti. Geçtiğimiz yıl Mardin’de yapılan dördüncü etabın 2012 yılında yine farklı bir ilde yapılması planlanıyor.

 Depremde En İyi Ulaşım Aracı

Her yıl düzenli olarak yapılan “Çekmeköy Dağ Bisikleti Yarışları”nda alternatif doğa sporlarının duyurulması amaçlanırken, bisiklet kullanımının faydalarına da dikkat çekiliyor. İstanbul’un en büyük sorunlarından biri olan trafiğe alternatif gösterilen bisiklet aynı zamanda deprem anında ve sonrasındaki kullanımı açısından en iyi ulaşım aracı seçildi. Çekmeköy Belediyesi, Japonya’da arama kurtarma ekiplerinin malzeme listesinde zorunlu olarak yer alan bisikletin, Türkiye’deki kullanımının yaygınlaşması için çalışıyor. 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :