Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.06.2017 - 02:15
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy Kaymakamlığı’ndan birleştirici iftar

Çekmeköy Kaymakamlığı’nın geleneksel şehit, gaziler ve gazi aileleri onuruna düzenlenen iftar programı bu sene de farklı kesimleri bir araya getirdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/Çekmeköy

Engelli vatandaşlar, ilçenin en yaşlıları ile şehit aileleri ve gazilerin davet edildiği iftar programı Çekmeköy Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti.

Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız ve eşi Nur Kansız Hanımefendinin ev sahipliğinde gerçekleşen programa, 15. Füze Üs Komutanı Tuğgeneral Hasan Basri Meşe ve eşi Nur Meşe Hanımefendi, İstanbul Anadolu Yakası Jandarma Komutanı Yarbay Cemil Özdemir ve eşleri, Çekmeköy Garnizon Komutanı Albay Yusuf Diker ve eşi Kevser Diker Hanımefendi, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel ve Ahmet Epli, Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, daire amirleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

İlahi okunmasıyla başlayan programda konuşma gerçekleştiren Kaymakam Cemal Hüsnü Kansız, “Bugün bu yemeği düzenleyebilmiş olmamızın rahatlığını borçlu olduğumuz şehitlerimize Rabbimden rahmet diliyorum. Devletim ve milletim adına bayrak uğrunda mücadele etmiş her vatan evladına şükranlarımı sunuyorum. Bu güzelliklerin ilçemizde ve ilimizde daim olmasını Rabbimden niyaz ediyor, teşriflerinizi ötürü hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Çekmeköy Garnizon Komutanı Albay Yusuf Diker programda yaptığı konuşmada, “Birlikteliğimizi sağlayarak bu ramazan ayında güzelliğe imza atan Kaymakamım ve Belediye Başkanıma şükranlarımı sunuyorum. Tüm katılımcıların mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum bu anlamlı günde vatanın her karışanı kanlarıyla sulayan kahraman şehitlerimizi başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve Ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi rahmetle minnetle şükranla anıyor saygılar sunuyorum” dedi.

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz programda yaptığı konuşmada

Bu aylarda yaptığımız ibadetleri Rabbim kabul eylesin, tuttuğumuz oruçları kıldığımız namazları Rabbim kabul etsin İnşallah. Bu organizasyonu tertipleyen sayın valim bu işi asıl Allah rızası için istiyor bunu bir görev olarak değil bir ibadet olarak görüyor Ben her birinizden Allah razı olsun diyorum. Önümüzdeki bayramları en güzel şekilde kutlamayı Rabbim nasip etsin İnşallah” dedi. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :