Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.09.2017 - 19:19
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şahinbey İETT otobüs duraklarının arsası satıldı mı?

Çekmeköy Şahinbey’de bulunan İETT otobüs duraklarının arsası satışa çıkarıldığını öne süren CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızldaş bir basın açıklaması yaptı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

guncelposta.com

 

CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızldaş şunları söyledi: “Bu görmüş olduğunuz arsa yeni planlarda artık Özel Okul İmarı olarak geçmiş bulunmakta. Bilindiği gibi Çekmeköy Merkez, Mimar Sinan, Mehmet Akif, Hamidiye ve Çamlık Mahalleleri ile ilgili olarak uygulamaya konulan 1/ 1000’lik imar planı için Büyükşehir Belediyesince de onaylanan 1/ 5000’lik plana uygun olmadığı iddia edilerek Mimarlar odasınca İstanbul 9. İdare Mahkemesine dava açılmış ve bu dava 30.06.2016 tarihinde sonuçlanmış ve 1/1000’lik imar planı iptal edilmiştir.

 

 

Bu hukuki olarak geldiğimiz noktadır.” şeklinde konuştu. Söz konusu arsaya yapılmak istenen özel okulun yeni sorunlar yaratacağını söyleyen Başkan Kızıldaş konuşmasına şöyle devam etti.

 

HALK BU ARSAYA HASTANE İSTİYOR

 

“Şimdi bu yeni imar planında bir değişikliğe dikkat çekmek istiyorum. Hamidiye Mahallesi Barış yolu yani içinde bulunduğumuz alan 8000 m2’lik alandır. Bu arsayı bir Özel okula veriyorlar sevgili arkadaşlar.

 

Milli eğitime devlet okulu yapımına veriyoruz deseler anlayışla karşılarız. Çekmeköy’ün özel okuldan çok bir kütüphaneye,  hastaneye ihtiyacı var. Bizler meclis Üyeleri ile birlikte bu alana Özel okul yerine Hastane yapılması için önerge verdik, İtirazlarımızı ilettik, beklemedeyiz. Herkes şunu iyi bilmeli, biz bu arsayı sattırmayacağız” dedi.

 

Haber-foto:Mehmet Dursun/Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :