Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
07.10.2017 - 14:45
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tunay ve Turgay Bulgan Kardeşlerin Ticari Başarısı

Tunay ve Turgay Bulgan kardeşler pazarlarda limon satarak başladıkları ticari hayatlarına şimdi yüzlerce kişiye ekmek veren dev bir firma ile devam ediyorlar.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy


Bulgan Kardeşler, bir zamanlar Çekmeköy’ün semt pazarlarında limon satarak başladıkları ticari hayatlarına şuan Çekmeköy’ün eğlence ve hizmet sektörüne yön veren başarılı iki hayırsever iş adamı olarak devam ediyorlar.

 Çalı Turizm Şirketi Yönetim Kurulu Turgay Bulgan ve abisi Tunay Bulgan kardeşlerin pazarlarda limon satarak başladıkları hayat mücadelesini şirketleşmeye ve eğlence sektörüne nasıl yön verdiklerini gazetemize anlattılar.

 

İMKANSIZLIKLARA RAĞMEN MÜCADELE AZMİ


Tunay Bulgan şöyle anlatıyor; İstanbul’a Kars’ın Digor ilçesinden geldiğimizde bir evde 20 kişi kalıyorduk. Şartlar çok zordu. Ve imkanlar kısıtlıydı. Hayat mücadelesine pazarcılıkla başladık. Yeri geldi limon sattık Yeri geldi çorap sattık. Zor ve imkansızlıklar içinde bugüne geldik. Bizim kavgamız namerde karşı bir ekmek kavgasıdır. Şükürler olsun. Şuan yanımızda 40’ten fazla personel ve yüzlerce kişi ekmek yiyor.

 

Tunay Bulgan

 

Yanımdaki çalışan arkadaşları her gördüğümde aklıma pazarda limon sattığım günler geliyor. Babam hep bize, “Kimse kimseden üstün değildir, büyük Allah’tır “sakın unutmayın oğlum der.

 

MÜHİN OLAN PAYLAŞMAYI BİLMEKTİR


Turgay Bulgan bey ise şöyle devam ediyor; Hayatım boyunca bir yere gelmek için kimsenin sırtına binmedim ama şuan yüzlerce insanı sırtımda taşıyorum. Hepsine de hakkımı helal ediyorum. Ekmeğini paylaşırsan büyürsün. Allah paylaşana verir diyor. Mühim olan paylaşmayı bilmektir aslında hepsi bir ekmektir bölüşmeyi bilirsen.

 

Turgay Bulgan

AMACIMIZ ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SUNMAKTIR

Tunay Bulgan; Yufka yürekli demir bir bilek olan Bulgan aynı zamanda hayırsever de bir iş adamı. Kimsesizlere yoksullara hayatı boyunca kol kanat germiş hayatın anlamını bilen onurlu bir iş veren.

Turgay Bulgan  şöyle devam ediyor; Çalı Turizm Şirketi olarak turizm, inşaat ve eğlence sektörlerinde faaliyetlerimiz devam ediyor. Yeni mekanlar açmak ve bir çok insan daha iş imkanı sağlamak istiyoruz. 2018- 19 Allah izin verir ise inşallah daha güzel mekanlar açma plan ve projelerimiz var. geldiğimiz yeri unutmadan daima ileri giderek ülke ekonomisine daha fazla katkı da bulunmak istiyoruz. Geleneğimizden göreneğimizden asla ödün vermeden iş hayatımıza devam edeceğiz.
20 seneyi aşan bir deneyimle Çekmeköy ve Sancaktepe’nin en nezih ve en elit mekanı Çalı Mega Bar ve Restaurant ile eğlence sektörüne her gün canlı müzik yaparak katkıda bulunuyoruz. Akşam 8 de başlayan eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. Müzik ve eğlencenin yanı sıra birbirinden lezzetli yemek menümüzle de müşterilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz.

 HİZMET VE KALİTEYİ BİRLEŞTİRDİK

Turgay bey; Yaptığımız işin hakkını verdiğimizi düşünüyoruz. Avrupa Yakası’ndan, Ümraniye’den, Kadıköy’den, Tuzladan, Kartaldan ve Maltepe’den de gelen müşterilerimiz var. Bu geniş yelpazede müşteri toplamanın sırrı hizmet ve kalitedir.


Çalı Mega Bar ve Restauranta hiç gelmemiş vatandaşlarımız için biraz bilgi paylaşmak istiyoruz. Canlı müzik müşterilerimizin istekleri doğrultusunda değişiyor. Türkü, Sanat Müziği, Fasıl ve gecenin ritmine göre disko müziği gibi birçok alternatif müzik ile müşterimizi memnun etmeye çalışıyoruz.

 


550 KİŞİLİK KAPASİTELİ MEKAN


Her gün üç sanatçı ile sahne alıyor. İkişer saat arayla bir sanatçımız sahne alıyor. Özel günler, partiler ve etkinliklerle de müşterimize hitap etmeye çalışıyoruz. Mekanımızın kapasitesi 550 kişiliktir. 40 kişilik bir çalışma ekibimiz ile de müşterilerimize hizmet veriyoruz.

 

Çekmeköy, gün geçtikçe elitleşen ve eğlence sektöründe Ataşehir ile yarışan bir ilçe. Biz de bu yarış içinde var olduğumuzu gösteriyoruz. Sağ olsun müşterilerimiz de buradan memnun şekilde ayrılıyorlar. 15-20 yıl önce Çekmeköy ve Sancaktepe Anadolu’nun herhangi bir köyü gibiydi. Şu anda ise bir çekim merkezi olmuş durumda. Üniversiteler çoğaldı. Demografik yapı değişti, değişiyor.

 


ARTIK EĞLENCENİN YENİ DURAĞI ÇEKMEKÖY


Hatırlayın Bir zamanlar İnsanlar Çekmeköy de oturuyor ama eğlence için Kadıköy’e ve Beşiktaş’a gidiyordu. Biz o algıyı yıktık. Çalı Mega Bar ve Restaurant olarak Çekmeköy’de de eğlenebileceğini insanlara gösterdik ve bunu kanıtladık.

 

 

ÇALI TURİZM HAKKINDA

 

Bir aile şirketi olan Çalı Turizm, pazarcılıktan oto park ve oto yıkama, cafe- restorandan inşaat sektörüne kadar geniş bir iş yelpaze de faaliyet yürütmekte.

Çalı Turizm şirketi Yönetim Kurulu Kars Digor doğumlu 36 yaşındaki Tunay Bulgan ve 35 yaşındaki Turgay Bulgan kardeşler tadından idare ediliyor. Şirketin Merkezi Sancaktepe’dedir. Bulgan kardeşler bu bölgede aynı zamanda 2000 haneye yakın akrabaya sahip. Bu akrabaların çoğu Sancaktepe’de ve Çekmeköy de ikamet etmektedir.

----------------------------------------------------------

Tunay-Turgay Bulgan Kardeşlerden garip gurabaya iş imkanı

 Hayırsever iş adamları; Tunay ve Turgay Bulgan Kardeşler ile ülkemizin kalkınması hakkında yapacakları yatırımlar üzerine sohbet ettik. haberin devamı için TIKLAYINIZ!


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :