Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.11.2017 - 12:18
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy’de Oryantiring (Doğa sporu) beğeni kazandı

Çekmeköy Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen Çekmeköy Oryantring Yarışları katılımcılar tarafından beğeni kazandı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/Çekmeköy

 

Çekmeköy Oryantring yarışlarında 15 ülkeden 250 sporcuyu ağırladı.

Çekmeköy’de, Reşadiye Mesire Alanında koşuldu. Çok zorlu ve farklı tipte bir arazide koşulan yarış oldukça çekişmeli geçti. Teknik olarak en zor etaplardan biri olan Çekmeköy etabına 15 ülkeden 250 sporcu katıldı.

 

 

Çekmeköy Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen yarışma arenası ve toplanma alanı, katılımcılar tarafından beğeni kazandı. Zorlu rakiplerle mücadele eden Türk sporcular Emine Sezgünsay, Selma Cabri ve Fatih İncebacak dereceye girerek büyük gurur yaşattı. Emine Sezgünsay elit kadınlar kategorisinde 2., Selma Cabri 3. Olurken, Fatih İncebacak elit erkekler kategorisinde 3. Oldu.

 

Oryantiring Nedir, Nasıl Yapılır?

 

Bir doğa sporudur. Size verilen bir harita ile, arazide ilerleyerek, işaretli hedefleri en hızlı şekilde bulmak üzerine kurulu bu sporda hızlı koşmak yetmez. Koşarken düşünebilmek, strateji kurmak, nereye, hangi rotadan koşacağına karar vermek çok daha önemlidir. Genellikle ormanlık alanlarda yapılan oryantiring, kaybolma duygusunu yenmeyi, muhakeme ve 3 boyutlu düşünme yeteneklerini arttırmayı sağlayan, benzersiz bir spordur.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :