Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
11.11.2017 - 22:06
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eğitimi yarım kalanlara müjde!

Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi ve Maltepe Üniversitesi ortak girişimiyle eğitimini yarım kalan öğrencilerin okula devam etmesini sağlamak için Okuldayız projesini hayata geçti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ev sahipliğinde gerçekleşen protokol imza törenine; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar ve projede gönüllü olarak çocuklara destek verecek Maltepe Üniversitesi öğrencileri katıldı.

PİLOT OKUL BELİRLENDİ

Çekmeköy Nişantepe İlk Okulu’nun pilot okul olarak belirlendiği Okuldayız projesinde; sosyoloji ve psikoloji dallarında eğitim gören 50 doktora ve yüksek lisans öğrencisi, okuldaki eğitim ve öğretim hayatını yarım bırakma riski taşıyan çocuklara öğrenci koçluğu yapacak. Okuldayız projesinde öğrenci koçları,  çocukların okulu bırakmalarına neden olan psikolojik ve sosyolojik sorunları tespit ederek; Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün üreteceği çözümlerle çocukların eğitim hayatının devam etmesi için çalışacaklar.

HEM AİLE HEM ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRİLECEK

Öğretmenlerle koordineli olarak çalışılacak Okuldayız projesinde öğrenciler kadar ve aileler de bilgilendirilerek Eğitim Vadisi Çekmeköy’de büyük bir eğitim hareketi başlatılacak. Öğrencinin akademik başarısızlığına ve okula uyumuna etki eden aile kaynaklı sorunların çözümlenmesi için aileler, sorunun çözümünü sağlayacak hizmeti alabilecekleri kurumlara yönlendirilecekler.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :