Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
13.11.2017 - 22:21
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköylü hamsi ve horona doydu

Çekmeköy Belediyesi, hamsi ve horonun başrolde olduğu festival ile ilçede Karadeniz rüzgarları estirdi. Festivalde 10 ton hamsi pişirilip dağıtıldı

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/Çekmeköy

Çekmeköy Belediyesi tarafından Taşdelen Meydanı’nda düzenlenen "Hamsi ve Horon Festivali"nde, vatandaşlara mangallarda pişirilen ve toplamda 10 ton olan hamsi ekmek arası şeklinde dağıtıldı. 7’den 77’ye her yaştan vatandaşlar balık yemek için uzun kuyruklar oluşturdular.

Festivale evsahibi olarak katılan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın yanı sıra Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız ile İstanbul’un çeşitli ilçelerinden gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

Karadeniz yöresine özgü horon gösterisi ve fıkra anlatımı gibi çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği festivalde, hamsi yeme yarışması da yapıldı. Yarışmaya katılanlar, şişe dizili hamsileri bir dakika içerisinde bitirmeye çalıştı. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, kazanan yarışmacılara çeşitli ödüller verdi.

Festival kapsamında, Karadenizli sanatçılar Davut Güloğlu ile Şükrü Güler ve Grup İmera’nın söylediği şarkılar ile dolasıya eğlendiler.

Haber&foto: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :