Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
13.01.2018 - 00:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy’de Uluslararası Bilim Olimpiyatları

Çekmeköy’de geleceğin bilim adamlarının yarışacağı, Prof. Dr. Necmettin Erbakan adına düzenlenen ve bu yıl 3. yapılan, Uluslararası Bilim Olimpiyatları'nın tanıtım toplantısı yapıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy

Taşdelen Turgut Özal Kültür Merkezinde düzenlenen lansmanda öğrencilerin bilimsel faaliyetlere ilgilerinin arttırılması amacı hedefleniyor. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, jüri üyeleri ve projeye destek veren kurumların yetkilileri katıldı.

BİZLER HEP YANINIZDA OLACAĞIZ

Açılış konuşmasında gençlere seslenen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz şunları söyledi. “Rabbim, nice Erbakan Hocalar yetiştirebilmeyi öyle mücahitler çıkarabilmeyi Allah nasip eylesin. Bizler sizlerin her zaman yanınızdayız. Çünkü sizler 15 Temmuz günü gecesi ve sonrasında bu meydanlarda silahlara, toplara karşı canınızı nasıl siper ettiğinizi büyüklerinizin ve ülkenizin bu bayrağın, bu devletin yanında nasıl olduğunuzu gösteren bir gençliksiniz. Bugünkü gençlik sosyal medyadır, televizyondur, internettir daha çok bunlarla uğraşan bir gençlik gibi görürdük ama siz bizi mahcup ettiniz. Onun için bizle gerek bu tarz, gerek farklı etkinliklerde inşallah hep yanınızda olacağız” ifadelerini kullandı.

YARIŞMANIN TOPLAM ÖDÜLÜ 66.000TL

Araştırma, Teknoloji ve Enerji Verimliliği adı altında 3 kategoride ele alınacak projeler, akademisyenlerden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Değerlendirmeler sonucunda dereceye girmeye hak kazanan gençler para ödülü ve projeye destek veren üniversitelerden burs kazanacaklar. Mayıs’ta düzenlenecek ödül töreninde kategori birincilerine 10 bin TL, ikincilerine 5 bin TL, üçüncülere 3 bin TL, 4. ve 5.’lere ise 2 bin TL ödül verilecek. Toplam ödül “Değiştir Dünyayı” sloganıyla gençlere seslenilen yarışmaya katılmak isteyenler, Çekmeköy Belediyesi’nin internet sayfasını ziyaret edebilirler.

Haber&foto: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :