Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
29.03.2018 - 13:57
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy’de şehit, öksüz ve gazi çocuklarına özel okul imkanı

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz himayeleriyle gerçekleşen ‘Mavi Yıldızlar’ projesi kapsamında ilçedeki yetim, öksüz ve şehit çocuklarının özel okullarda iyi bir eğitim almalarını sağlanacak.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta /Çekmeköy

 

Eğitim vadisi haline gelen Çekmeköy ilçesinde, Çekmeköy Belediyesi ve ilçedeki özel okulların işbirliği ile gerçekleştirilen "Mavi Yıldızlar" isimli eğitim projesiyle ilçedeki yetim, öksüz ve şehit çocukların özel okullarda iyi bir eğitim almalarını sağlayacak.

 

 

ÇEKMEKÖY EĞİTİM YUVASI OLDU

 

Çekmeköy Belediyesi Sosyal Tesisi İspinoz Cafe’de düzenlenen tanıtım toplantısında  Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, proje hakkında açıklama yaptı. Poyraz “Bu değerli proje ile inşallah maddi imkânları elvermeyen şehit, öksüz ve gazi çocuklarından oluşan 120 çocuğumuz en iyi şekilde eğitim alacak; ilçemizin ve ülkemizin geleceği için kıymetli işler yapacaklar” dedi.

 

 

BU PROJEDEN ÇOK ÜMİTLİYİM

 

Başkan Poyraz “Çocukların maddi ve manevi yaşadıkları zorlukları en aza indirebilmek amacıyla hazırlanan projeden çok ümitliyim. Çocukların mutlu ve donanımlı birer birey olarak yetiştirilmesi için hayata geçirilen çalışmada; okul kıyafetleri, kırtasiye malzemeleri, yemek, servis gibi iyi bir eğitim için gerekli olan tüm ihtiyaçları da proje kapsamında yer alıyor. Yaptığımız çalışmalarla Çekmeköy eğitim ve kültür yuvası haline geldi” şeklinde konuştu.

 

 

ÖZEL OKULLARIN ORANI % 25

 

Bir selamla konuşması Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, “Çekmeköy’de yaklaşık %25 gibi özel okullara sahip bir ilçe. Eğitim Vadisi’ne dönüşen Çekmeköyümüzde şehit, öksüz ve gazi çocuklarımıza elbirliği ile sahip çıkacağız” dedi.

 

Kahvaltılı tanıtım programına katılan özel okullar

Asal Temel Lisesi, Doğa Koleji, Çınar Koleji, Prestij Lisesi, Bahçeşehir Koleji, Final Okulları, Ütopya Eğitim Kurumu, Liv Koleji, Kayı Okulları, İsabet Okulları, Era Kolejleri, Uğur Okulları, Özel İlgi Okulları, Özel Sezin Okulu, Nazmi Arıkan Fen Lisesi, Avrupa Sınav Koleji, Özel Alev Okulları, Fen Bilimleri Eğitim Kurumları, Cihangir Okulları, Erdem Koleji, Okyanus Kolejleri ve Özel Marmara Anadolu Sağlık Melek Lisesi yetkilileri katıldı.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :