Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.04.2018 - 13:43
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy Saadet Parti'den NBŞ Çıkışı

Çekmeköy Saadet Partisi, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kararını protesto etmek ve Nişasta Bazlı Şeker’inin (NŞB) insan sağlığına verdiği zararlar hakkında farkındalık yaratmak için basın açıklaması yaptı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta Gazetesi/Çekmeköy

Çekmeköy ilçe binası önünde kurulan stantlarda Saadet Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Yunus Başer şeker pancarından yapılan şekerleri vatandaşlara dağıtıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Beşer basına kısa bir açıklama yaptı.

BİZİM VE ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI TEHLİKEDEDİR

Beşer şunları söyledi: “Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi bir ihtiyaçtan değil doğrudan doğruya Amerika ve Avrupa Birliğinin hükümetlerimizi sıkıştırmasından ileri gelen bir sonuçtur.  Şeker Fabrikası artık zihinlerde satılmıştır. Ama iyi bilin Şeker Fabrikalarının satılması demek Amerikan devi Kargill şirketinin önünün açılması demektir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve bizlerin sağlığımız tehlikedir.

NBŞ ile üretilen şekerler kansorejen maddesi içeriyor ve bütün tatlandırıcılarda bu şeker kullanılıyor. Çünkü bu şeker ucuz. Onun için biz Saadet Partisi olarak şunu söylüyoruz. 2019 seçimlerinde biz iktidara geldiğimizde şayet şeker fabrikaları satılır ise biz onu yeniden en son teknolojiyle tekrar kuracağız. Haber-foto: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :