Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.04.2018 - 20:17
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan Poyraz’dan Önemli Açıklamalar

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy Metrosu, Çekmeköy Devlet Hastanesi, Çekmekule, Osmanlı Evleri ve Çekmeköy’ün Park Sorunu yönelik sorularımızı cevapladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta/Çekmeköy

 

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Dr. Hamit Kurt’un sorularını cevaplayan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy Metrosu ve Çekmeköy Devlet Hastanesi’nin açılış tarihlerini açıkladı.

 

Sayın Başkan, Çekmeköy Metrosu’nun açılışı, erken seçim nedeniyle biraz daha erkene alınabilir mi?

 

Ahmet Poyraz: Erken seçimin metronun açılmasına bir etkisi olmayacak. Yaklaşık 2 aydır bu konudaki planlamaları katıldığımız programlarda vatandaşlarımıza aktarıyoruz.  İnşallah bir aksilik çıkmazsa Haziran ayının sonunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir törenle metromuzun açılışı gerçekleşecek.

 

170 YATAKLI DEVLET HASTANESİ AÇILIYOR

 

Çekmeköy Devlet Hastanesi ne zaman açılıyor ?

 

Ahmet Poyraz Bu yıl içinde açılacak devlet hastanemizde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında ilçemize ve şehrimize yakışır modern bir hastanemiz olacak. Alemdağ Mahallesi’nde açılacak 170 yataklı hastanede; acil servis, poliklinikler, laboratuvarlar, yeni doğan üniteleri, radyoloji ve daha birçok birim yer alacak.

 

 

ÇEKMEKÖY’DE OSMANLI VE SELÇUKLU MİMARİSİ

 

Osmanlı Evleri Projesi ne aşamada, Soğukdere  Doğa Parkı arası dere ıslahı sonrası bisiklet yolu ve yürüyüş parkuru olacağı söylentileri var. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

 

Ahmet Poyraz Kentsel tasarım projesi kapsamında dere ıslahı yapılan Merkez Mahallemizde az katlı Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden detaylar barından mimari yapılar hayata geçmeye başladı. Ortaya güzel eserler çıkıyor.

Evet, bisiklet yolu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz halkımızın kullanabileceği güzergahları profesyonel ekiplerle birlikte çalışarak belirledi. Güzergahlar üzerine kesinleşmiş bir durum yok ama,  güzergahlarda son kararlar verildiğinde kamuoyuna gerekli bilgileri vereceğiz.

 

OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM

 

Çekmeköy’e prestij sokaklar yapılacaktı, bu anlamda bir proje var mı?

 

Ahmet Poyraz Konu ile ilgili çalışmalarımız davam ediyor.  Turgut Özal Caddesi, Güngören Mahallesi girişinde,  Mehmet Akif ve Hamidiye Mahallelerimizin sınırını olan Ulubatlı Hasan Caddesi’nde çalışmalarımızı yaptık. Taşdelen Merkez’de bulunan Sultan Murat Caddemizi bir meydan haline getirerek halkımızın hizmetine sunduk.

 

Çekmeköy’ün çoğu mahallesinde park sorunu var, bu konuda belediyenin bir çalışması var?

 

Ahmet Poyraz Hayata geçirdiğimiz yeni projelerimizde bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Mahallerimizde inşa ettiğimiz yeni kültür merkezlerimizde zemin altı otoparkları yapıyoruz. Hamidiye Kültür Merkezi, Doğa Park yanında yükselecek Çekmeköy Kültür Merkezi ve Fatih Bilgi Evi’nde yapılacak zemin altı otoparkları vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak.

 

Çekmeköy Seyir Tepesi'nin (Çekmekule) açılış tarihi belli oldu


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :