Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.07.2018 - 23:19
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar-Çekmeköy Metrosu sona doğru

Ağustos ayında hizmete alınması planlanan Üsküdar-Çekmeköy Metrosu’nun ikinci etabı olan Yabanevler-Çekmeköy etabının deneme seferleri için daha önce açılan Üsküdar-Yamanevler kısmında bazı günlerde seferlere ara verilecek.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta Gazetesi/Çekmeköy

 

İBB’nin verdiği bilgiye göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sürücüsüz metronun ikinci etabı olan Yamanevler-Çekmeköy bölümünün hizmete alımı için düğmeye bastı. İkinci etabın hizmet vermeye başlaması amacıyla gerekli kontrol ve testlerin yapılabilmesi için Üsküdar-Yamanevler arasındaki seferler, bu ay içerisinde bazı günler yapılmayacak. Bu çalışmalar, “Daha ileriye gitmek için kısa bir ara” sloganıyla gerçekleştirilecek.


 

9 GÜNLÜK ULAŞIMA ARA

Kontrol ve test sürüşleri sebebiyle Üsküdar-Yamanevler bölümünde 9 gün ulaşıma ara verilecek olmasından ötürü vatandaşların mağdur olmaması için gerekli çalışma takvimi çıkartıldı.  Buna göre metro hattı 12-13-14-16-17-18-28-29 ve 30 Temmuz’da hizmet vermeyecek.Metro seferlerinin yapılmayacağı günlerde, ulaşım İETT’nin ek otobüs seferleriyle sağlanacak. Bunun için de İETT tarafından bu güzergaha M5 numaralı otobüsler tahsis edildi. Test sürüşlerinin ardından ağustosta hizmete başlayacak Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı, Yamanevler’den Çekmeköy’e kadar uzatılmış olacak.

 

Şimdiye kadar 9 istasyonda hizmet veren hatta 7 istasyon daha eklenmiş olacak. Böylece Çekmeköy’den Üsküdar’a ulaşım 27 dakikada sağlanacak. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nın ilk etabı, 15 Aralık 2017’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açılmıştı.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :