Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.10.2018 - 21:51
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar-Çekmeköy Metrosu Açıldı

Türkiye'de ilk defa sürücüsüz metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu’nun 2. etabı olan Çekmeköy Madenler İstasyonuna kadar açıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Çekmeköy

 

Üsküdar-Çekmeköy arası 27 dakikada indiren metro hattı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımıyla açıldı. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu’nun 2.etabu açılmasıyla durak sayısını 16'ya çıktı. Geçtiğimiz yıl Üsküdar-Ümraniye Yamanevler arası 9 duraklı hat açılmıştı.

 

 

5 DAKİKADA BİR  SEFER YAPACAK

 

Metro hattında her 5 dakikada bir sefer yapılacak. Böylece, Madenlerden Üsküdar'a 27, Ümraniye'ye 15,5 dakikada yolculuk yapılacak.

İstanbul'da yoğunluk bakımından en yoğun hatlardan bir tanesi olan Üsküdar-Çekmeköy hattı, Avrupa Yakası'na geçişi de kolaylaştırdı. Çekmeköy hattı ile,  Yenikapı’ya 36 dakika Taksim’e  44 dakika, Atatürk Havalimanı'na 71 dakika ve Olimpiyat Stadı'na 81 dakikada ulaşım sağlanabilecek.

Ulaşımda ciddi bir rahatlama sağlayacak olan bu hat, günde ortalama 600 ile 700 bin kişinin kullanılması bekleniyor.

 

İLK SEFER BAŞKAN ERDOĞAN'DAN

Metronun ilk seferini Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay  ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal gerçekleştirdi.

 

 

METRO HATTI DURAKLARI 

 

Anadolu Yakası’nda 3 ilçeden geçen metro hattı Üsküdar'dan başlayıp, Ümraniye ve Çekmeköy'den geçerek Sancaktepe'ye ulaşacak. Üsküdar Ümraniye Çekmeköy metrosunun durakları ise şöyle : Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Bulgurlu, Ümraniye, Çarşı, Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İmam Hatip Lisesi, Dudullu, Necip Fazıl, Çekmeköy 16 istasyonda oluşuyor.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :