Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.11.2018 - 14:52
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Düşünür Koleji, Yaparak ve Yaşatarak Öğretiyorlar

Düşünür Koleji Genel Müdürü Fatih Karadağlı, Düşünür Koleji Anaokullarından sorumlu Eğitim Direktörü Filiz Atalay, gazetemize okulları hakkında önemli bilgi verdiler.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta Gazetesi/Çekmeköy

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Dr.Hamit Kurt ve Haber Müdürümüz Mehmet Dursun’u  Düşünür Koleji Çekmeköy Anaokulu’nda ağırlayan Düşünür Koleji yetkileri okulları hakkında bilgi verdiler.

DÜŞÜNÜR KOLEJİ’NİN 11.KAMPÜSÜ VAR

Düşünür Koleji Genel Müdürü Fatih Karadağlı, “Düşünür Koleji bundan iki yıl önce eğitim hayatına başlayan zincir bir eğitim kurumudur. Düşünür Koleji, Çekmeköy Anaokulu ile 11. Kampüsünü açmıştır. İstanbul Suadiye, İzmir Narlıdere, Manisa Salihli, Diyarbakır, Antalya, Trabzon ve Van’da anaokulundan liseye eğitim veren Düşünür Koleji büyümeye devam ediyor. 

İstanbul’da da önümüzdeki yıl için yeni kampüsler açma çalışmaları devam ediyor. Hedefimiz 3 yıl içerisinde 30 Okula ulaşmış bir Düşünür Koleji yaratmaktır. Çekmeköy’deki okulumuz bizim gözbebeğimiz durumunda. Ocak ayından itibaren yeni kayıt dönemimiz başlayacak. Sınırlı sayıda olan kontenjanımızdan yararlanmak için velilerimizi okulumuza bekliyoruz" dedi.

YAŞAYARAK ÖĞRENİYORLAR

Düşünür Koleji Anaokullarından sorumlu Eğitim Direktörü Filiz Atalay, “Erken çocukluk döneminde çocuklar duyularını aktif şekilde kullanarak öğrenirler. Bizler de avantajlı bahçemizde çocukları doğa ile buluşturup, duyularını aktif şekilde kullanmalarına olanak sağlıyor, sınıf içi ve sınıf dışı tüm deneyimlerini günlük yaşam becerisine dönüştürmelerini hedefliyoruz.

Çekmeköy anaokulumuza üç yaşından itibaren öğrenci almaya başlıyoruz. Yarım gün İngilizce yarım gün Türkçe olan eğitim programımız, alanında uzman öğretmenlerle (native speaker ve üniversitelerin okul öncesi öğretmenliğinden mezun) çift dillli olarak uygulanmaktadır. Günlük akışa eşlik eden çeşitli etkinliklerde de konusunda uzman eğitimciler öğrencilerimizle her hafta buluşmaktadırlar.

Bizim için ayrıca aile katılımı, rehberlik, gözlem ve geri bildirim süreçleri de önem arz etmekte ve mutlak uygulamalara yansıtılmaktadır" açıklamsında bulundu.

Haber&fotoğraf: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :