Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
07.01.2019 - 01:03
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy Van Derneği’nin açılışında siyaset bir araya geldi

Çekmeköy Van İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin açılışında Çekmeköy’ün tüm siyasi parti temsilcileri bir araya geldi. Hoşgörünün hakim olduğu açılışta ortak değer Çekmeköy oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Çekmeköy

Çekmeköy Mehmet Akif Mahallesi Günyamaç Caddesi Anıl Sokak No:4 adresinde açılan Çekmeköy Van İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin açılışına Van İli ve İlçeleri Derneği Başkanı Mehmet Erbecer ev sahipliğinde Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Taşdelen Eski Belediye Başkanı Hüseyin Avni Sipahi, KKTC Türk Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Van Dernekler  Federasyonu Başkanı Fevzi Donat, Van Vakfı Başkanı Nizamettin Ağar, Van Vakfı Eski Başkanı iş adamı Müjdat Çelik, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, CHP Çekmeköy Belediye Başkan Aday adayı Hüseyin Kızıldaş ve Seyfettin Yıldırım, HDP Çekmeköy İlçe Başkanı Halil Salık, HDP Çekmeköy Belediye Başkan Aday adayı İlhan Çelik, İYİ Parti Çekmeköy Belediye Başkan Aday adayı Güral Durmuş, Van İş Adamları Derneği (VİŞAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fatih Hatunoğlu, Van Gençlik Derneği’nden Sami Zana Aslan, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sunuculuğunu Televizyoncu Hüseyin Tüncel’in yaptığı programda  Van Otlu Peyniri ve Van Çöreği ikram edildi. Sanatçı Mıhemedi Serhedi söylediği şarkılarlarla programa renk kattı.

VAN SADECE VANLILARIN DEĞİL, HEPİMİZİNDİR

Ev sahibi Van İli ve İlçeleri Derneği Başkanı Mehmet Erbecer yaptığı selamla konuşması’nda “Dernekler Sivil Toplum Kuruluşları’nın ilk basamağıdır. Birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel varlıkları ortaya çıkarıp yaşatma ve geliştirmeyi amaçlarlar. Üyeler ve hemşeriler arası iletişim kurarlar. Projeler üretir, hayata geçirme çabası gösterirler. Bizler Vanlılar olarak İstanbul’umuzun ve Türkiye’mizin geleceği adına bir çivi bile çakabiliyorsak ne mutlu bize. Van sadece Vanlıların değil, Van Hepimizindir”  dedi.

STK’LARIMIZ DAYANIŞMA YERLERİDİR

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ise konuşmasında, “Dernek yardımlaşma, kültür tanıtım, dayanışma yerleridir. Dernek demek acılı günlerimizde, neşeli, günlerimizde birbirimizin yanında olması amacı ile vardır. Biz de Çekmeköy Belediyesi adına hepinizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum.”

DERNEK DEMEK BİRLİK DEMEKTİR, GÜÇ DEMEKTİR

Taşdelen Eski Belediye Başkanı Hüseyin Avni Sipahi’nin yaptığı konuşmada, “ Bizler Vanlı, Muğlalı, Antalyalı, Trabzonlu ya da Siirtli vatandaşlarımızın ancak ve ancak dayanışma içerisinde olduğu sürece güçlü olacağını hep söyledim. Bu derneği Çekmeköy’e kazandırdığı için sevgili başkanımızı ve yönetim kurulunu kutluyorum. Çekmeköy’de Vanlı kardeşlerimiz bir araya gelemezler ise hiçbir sorunlarını çözemezler. Ben ‘de belki buraya masa sandalye getiremedim ama Vanlı kardeşlerime gönlümle, yüreğimle geldim. Gerek Belediye Başkanlığı yaptığım dönemlerde gerek ise şu anda her zaman elimi taşın altına koyacağımı bilmenizi isterim” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleştirilerek Çekmeköy Van İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği hizmete açıldı. Haber-fotoğraf: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :