Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
02.02.2019 - 14:15
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hüseyin Avni Sipahi Demokrat Parti’den aday oldu

Çekmeköy Belediye Başkanlığı adaylığı için AK Parti’den mevcut Başkan Ahmet Poyraz, CHP’den Seyfettin Yıldırım’dan sonra Hüseyin Avni Sipahi, Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan Adayı oldu

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Hüseyin Avni Sipahi Kimdir?

 

Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan Adayı olan Hüseyin Avni Sipahi Kimdir?

 

Hüseyin Avni Sipahi 1962 Rize Çayeli'nde doğdu.1966 yılında ailece İstanbul'a yerleşti. İlk ve orta öğrenimini Sultançiftliği İlköğretim Okulu'nda tamamladıktan sonra 1980 yılında Haydarpaşa Lisesi'nden mezun oldu. 1981 yılında iş hayatına atılarak trafik müşavirliği ve sigorta acenteliği yaptı.

Anavatan Partisi'nde 1984 yılında aktif siyasete başladı. Çeşitli vakıf ve STK’ların yönetim kurulu üyesi ve başkanlığı yaptı. 1999 Yerel Seçimlerinde Anavatan Partisi Taşdelen Belde Başkan Adayı oldu ve seçimi kazandı. 2004 Yerel Seçimlerinde de seçimleri kazandı.

 

2009 Yerel Seçimlerinde CHP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı oldu. Seçimi %1’lik gibi küçük bir farkla kaybetti. Çekmeköylü’nün iyi gününde kötü gününde var olan Sipahi, yardımseverliğinin yanı sıra eğitime büyük katkılara sunuyor. Kendi adını taşıyan 3 tane okul yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :