Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
24.03.2019 - 19:50
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sipahi'nin Çekmeköy Mitingi gövde gösterisine döndü

Yoğun katılımla gerçekleştirdikleri Taşdelen ve Alemdağ mitinglerinden sonra, Bin’lerin alanlara sığmadığı ‘Büyük Çekmeköy Mitingi’yle son noktayı koyan Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan adayı Hüseyin Avni Sipahi, adeta başkanlığını ilan etti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta/Çekmeköy

31 Mart Seçimlerine son bir hafta kala İstanbul’un gözü Çekmeköy’ün üzerine odaklandı. Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan adayı Hüseyin Avni Sipahi, 45 günlük bir performansla Çekmeköy’de siyasi dengeleri alt üst etti. Sipahi, yoğun katılımlarla gerçekleştirdiği Taşdelen ve Alemdağ  mitinglerinden sonra Bin’lerin alanlara sığmadığı ‘Büyük Çekmeköy Mitingi’yle gövde gösterisi yaptı.

MİLLİ VE YERLİ KADRO SAHNEDE

Sipahi, Madenler Meydanı’nda coşkuyla gerçekleştirdiği Büyük Çekmeköy Mitingi’yle meydanı tıklım tıklım dolduran kalabalığa hitap etti. Demokrat Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Metin Özkan’ın konuşmasıyla başlayan mitingde meclis üyesi adayları tek tek sahnede halkı selamladı.

YUHLAMAK YOK, YOLLAYIN GİTSİN

Alanı dolduran Bin’lerin yoğun sevgi ve coşkusuyla sahneye çıkan Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan adayı Hüseyin Avni, “Sizlerin bu coşkusu karşısında ben kendimden geçiyorum” dedi. Kendisinin hafta sonu televizyon programının engellenmesini ve afişlerinin kesilmesini yuhalayan vatandaşlara; “Yuhalamayın, uğurlayın gitsinler” diye seslenen Sipahi; “1 Nisan itibarı ile 3 gün 3 gece belediyeden ayrılmayacağız” dedi.

SANDIKLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

 “Söz konusu Çekmeköy ve çağıran da millet olunca bu yola çıktım” diyen Sipahi; “Sizler bana gelmişimi, geçmişimi ve de geleceğimi hatırlatıyorsunuz. Bu kardeşiniz sizlerle var oldu, sizlerle var olmaya devam edecek” şeklinde konuştu. 10 yıl önceki seçimleri sandık oyunları ile kaybettiğini söyleyen Sipahi; “Buradan Ümraniye Adliyesi’ne binlerce kardeşimle yürüdük. Seçim akşamı kazandık diye davul zurnalara sarılıp kutlamalara başlayan arkadaşlarımız sandıklara sahip çıkmadılar. Bu sefer öyle olmayacak. Sandıktan çıkacak her oyun vebali, günahı, bütün sorumluluğu boynuma olacak ve hepimiz her bir oya sonuna kadar sahip çıkacağız. Çaldırmayacağız, ayak oyunlarına geçit vermeyeceğiz” diye konuştu.

6 AYLIK KİRA BELEDİYEDEN

Sipahi’nin projeleri sinevizyon gösterildi. Sipahi’nin, “Ev sahibi rahat, kiracıya hayat” projesiyle Çekmeköylü yaklaşık 5.000 ailenin 6 aylık kirasını belediye tarafından ödenecek. “İşim evimde para cebimde” projesiyle Çekmeköylü ev hanımlarına belediye garantörlüğünde iş imkanı sağlanacak. Site sakinlerin aidatları azaltacak önemli giderleri belediye karşılayacak. Çekmeköy cebimde başkan emrimde gibi projelerle Çekmeköylü’yü mutlu edeceğini söyleyen Sipahi, “10 yıldır verdikleri sözleri tutamayanları şimdi sandıkla gönderme zamanı. Yeter artık, dur deme zamanı geldi. Çekmeköy’ü Çekmeköylü yönetecek. Yerli, milli ve de vicdani bir kadro ve yönetimle işbaşında olacağız. Şeffaf, adil, paylaşımcı ve en önemlisi de siz halktan yana olacağız” dedi.

İNSAN AŞKINA SEVDASINA SAHİP ÇIKAR

Sipahi, “Vatandaş geçim sıkıntısı yaşıyor. Benim Çekmeköylü vatandaşımın mutfağında et mi kaynıyor, dert mi kaynıyor. Soran yok, bilen yok. Varsa yoksa kendi işlerini yürütüyorlar. Ondan sonra da Çekmeköy aşkım, sevdam. İnsan aşkına sevdasına böyle mi sahip çıkar. Çekmeköy’e 10 yıldır yapmadıkları ortada. İnsan aşkına böyle yapar mı?”

Yoğun ilgiden uzun süre meydandan ayrılmayan Sipahi, halkı selamlayarak karanfiller attı.

Haber: Mehmet Dursun, Fotoğraflar: Osman Kaya


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :