Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.01.2020 - 18:16
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekonomi sıkıntı var diye yatırımları durduramayız

Başkan Poyraz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde gazetecileri misafir etti. Belediyede gerçekleştirilen programda gazeteciler gününü kutlayan Başkan Poyraz, kendisine yönetilen soruları cevapladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Böyle özel günleri bir güne sığdırmayı doğru bulmuyorum ama anmadan da geçmek istemedik diyen Çekmeköy Belediye  Başkanı Ahmet Poyraz, “2019 yılı yoğun geçti, 2020 yılının da kazasız belasız, hayırlı hizmetler yaptığımız bir yıl geçirilmesini diliyorum. Savaşların olmadığı, terörün bittiği bir yıl olsun. Ülkemiz ve Mehmetçiğimiz için dua ediyoruz,” dedi.

RUHSAT ALAN AZALDI

Poyraz “Ekonomik olarak tasarruf etmemiz gereken bir dönemdeyiz. Belediye gelirlerinde ciddi bir düşüş oldu. Eskiden ayda 100 ruhsat verirken geçen yıl yılda 100 ruhsat verdik. Ekonomik sıkıntı var diye yatırımlarımız durmayacak, niyet halis olunca Allah da işlerimizi rast getirerek çoğaltıyor. Önümüzdeki günlerde yüzme havuzlu spor kompleksi, gençlik kulüpleri, futbol kulüpleri için kamp alanı, kitap kafeler gibi birçok çalışmayı başlatacağız.”

SEYİR TEPESİ TAMAMLANACAK

Başkan Poyraz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşmelerinde Seyir Terası, Taşdelen kavşağı ve Taşdelen metro hattını yeniden gündeme almalarını talep ettik, inşallah bu projelerin de tamamlanacağını, Çamlık Mahallesi Tel Boyu projesinin ihalesinin de yeni yılla birlikte yapıldığını ve en kısa sürede çalışmanın bitirileceğini söyledi.

GENÇLERLE DAHA ÇOK SOHBET

Geçmiş yıllara dönüp baktığında hayallerinden, vadettiklerinden daha fazlasını ilçeye kazandırdıklarını belirten Başkan Poyraz, “Geçmişe dönük keşke yapsaydık dediğim şey gençlerle daha çok sohbet etmek, onlara daha fazla vakit geçirmek diye düşünüyorum. Çünkü toplumsal olarak kötüye gidiş var, şiddet çoğaldı, kimsenin kimseye tahammülü kalmadı. Gençlere doğru yolu gösterip, onları sürüklendikleri yerden kurtarmamız gerekiyor. Hepsine ulaşamayız belki ama bir tanesinin bile hayatına dokunabilirsek ne mutlu bize. Şimdi her Salı bir lise ile boğaz turu yapıyor, orada birlikte vakit geçiriyoruz. Bu projede bize imkanlarını açan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e de ayrıca teşekkür ediyorum,” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :