Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.02.2012 - 12:50
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğaya pedal çevirdiler

Kar,kış,çamur ve doğanın bütün olumsuzluklara rağmen Geleneksel Çekmeköy Dağ Bisikleti Yarışları'nın ödülleri sahiplerini buldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İstanbul’da son 33 yılın en şiddetli kar yağışının görüldüğü bu hafta, şehirde yaşam durma noktasına geldi.  Soğuk hava nedeniyle birçok organizasyon iptal edildi, iş yerleri çalışma saatlerini kısalttı, çok sayıda vatandaş evlerinden dışarı çıkamadı.

İstanbul’da hayatın durduğu hafta Çekmeköy Belediyesi ve bisiklet tutkunları soğuk havaya teslim olmadı.  Çekmeköy Belediyesi, Kaçkar Bisiklet ve Türkiye Bisiklet Federasyonu iş birliği ile düzenlenen “Geleneksel Çekmeköy Dağ Bisikleti Kış Antrenman Yarışları”nın 3. Ve son etabı yapıldı. Bazı kesimlerinde kar bulunan Çekmeköy ormanlarında gerçekleşen yarışa, 105 bisikletçi katıldı. 7 km’lik parkurda yarışmacıların dönecekleri tur sayısı kategorilere göre belirlendi.

+40, junior, bayanlar, masterlar 23 yaş altı ve eliteler olarak 6 kategoriye ayrılan yarışmacılar sadece birbirleriyle değil zorlu parkurla da mücadele etti.

KÖTÜ KOŞULLARA DİRENDİLER

Zinciri attığı için bisikletini sırtında taşıyanlar, çamura batanlar, dereye düşenler yarışmada dereceye giremese de eğlenceli bir gün geçirdi. Bitiş çizgisinde bekleyenler ve parkurdan dönenler, yarış sonunda makarna partisinde buluştu.Son olarak ilk 2 etaptaki puanlar da dikkate alınarak dereceye girenler belirlendi. Kazananlara madalya, kupa ve toplam 15 bin liralık para ödülü verildi. Erkeklerde Gökhan Uzuntaş, Kadınlarda Rabia Taşova seriyi birincilikle tamamladı.

Yarışa ev sahipliği yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, doğal güzelliklere hasret kalan İstanbulluları Çekmeköy’de buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken, kötü alışkanlıklardan uzakta, sporla iç içe bir nesil yetiştirmek istediklerini söyledi.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :