Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.12.2011 - 13:20
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy kameralarla donatıldı

Çekmeköy Emniyet Müdürlüğü, bölge güvenliğinin sağlanmasında halkla işbirliği yaparak işyerleri ve sokakların kameralarla donatılmasını sağladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Emniyet’in, “Kendi güvenliğine katkıda bulun, polisine destek ol” sloganıyla yürütülen kampanyasına katılan Çekmeköy halkı, işyerleri ve yaşam alanlarına güvenlik kameraları takarak,  projeye destek verdi.

İlçe Emniyet Müdürü Ekrem Güneyisi ve Ekibi’nin  çalışmalarıyla ilgili yapılan açıklama özetle şöyle: Altı aylık bir sürede ve 252 noktada yapılan biliçlendirme çalışmalarında, güvenlikte teknolojinin önemi vurgulanarak istenilen sonuca ulaştık…  Kamera sistemi bulunmayan 30 işletme sahibi, bu eksiğini tamamlarken, yaşam alanlarına 442 adet kamera, cadde ve sokaklara bakan 691 adet kamera kazandırıldı. Böylece 202 yaşam alanında ikamet eden  yaklaşık 66.000 kişinin can güvenliğini sağlayacak tesisat sağlanmış oldu.

Çevre Güvenlik Kamera sistemlerinin yaygınlaşması sayesinde, yüzde 43 olan faili meçhul oranı şimdiden yüzde 33’e inmiş ve son 4 ayda şahsa ve mala karşı olaylar  yüzde 7 düşüş göstermiştir.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :