Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
19.12.2011 - 10:21
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gurbetçiler de Van'a sahip çıktı

Ardı ardına gelen depremler nedeniyle bir türlü sağlıklı yaşam koşullarına kavuşamayan depremzedelere bir yardım eli de Almanya’daki yurttaşlarımızdan geldi. Çekmeköy Belediyesi aracılığıyla toplanan 4 TIR’lık yardım Van’a gönderildi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Van’da devam eden depremler nedeniyle normal hayata dönemeyen Vanlı vatandaşlara yurt dışından da yardım eli uzandı. Çadırlarda soğukla ve hastalıklarla mücadele eden Van halkı unutulduklarını düşünürken, Almanya’dan gelen haber yüzlerini güldürdü. Çekmeköy Belediyesi aracılığı ile toplanan 4 TIR dolusu yardım malzemesi Van’a ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.

TIR’lar,  Çekmeköy Belediyesi ve Kızılay Çekmeköy Şube Başkanlığı iş birliği ile gümrükten geçirilerek yurda alındı. Çekmeköy’e ulaşan TIR’lar, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Kızılay Çekmeköy Şube Başkanı İlhami Yıldırım, UETD(Avrupalı Türk Demokratlar Birliği) Türkiye Başkanı İsrafil Kahraman ve Çekmeköy’de eğitim görmeye başlayan depremzede çocuklar tarafından Van’a uğurlandı.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :