Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
26.12.2011 - 21:43
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İş kurana 27 bin hibe

KOSGEB ve İŞKUR işbirliğiyle hazırlanan projeyle 25 girişimciye eğitim verilecek.. Eğitim sonunda projesi onaylanana 27 bin TL hibe verilecek.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Çekmeköy Belediyesi, Türkiye'deki işsizlik sorununa, ürettiği çözümlerle istihdam yaratarak katkıda bulunmaya devam ediyor. Meslek edinme kurslarının ardından başlattığı ve geçtiğimiz yıl birincisini düzenlediği Girişimcilik Eğitimleri'nin amaçlanan hedeflere ulaşmasının ardından aynı organizasyonu gerçekleştiren Çekmeköy Belediyesi, KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı)  ve İŞKUR işbirliği ile hazırladığı projeyle, Çekmeköy’de yaşayan girişimcilere yeni imkanlar sağlıyor, ikinci dönemi başlayan  “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” ile iş kurmak isteyenlerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Proje kapsamında, teorilerini pratiğe dönüştürmek isteyen 25 girişimci destek alarak hayallerinin işini kurma fırsatını bulacak.

MÜLAKATLA BELİRLENDİ

Belediyenin başlattığı eğitim programlarına sosyal güvencesi olmayan ilçe sakinleri başvuruyor.  16-22 Aralık tarihleri arasındaki ön başvurular yoğun talep üzerine uzatıldı.İş kurma hayallerini gerçekleştirecek olan ve Çekmeköy sınırları içinde ikamet eden 25 kişi mülakat ile belirlenecek. Seçilen kişilere Ocak ayında Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde, girişimcilik, iş planı hazırlama pazarlama planı ve iş kurma ve yönetme konularında eğitim verilmeye başlanacak. 60 saat sonunda sertifika almaya hak kazanan ve projesi onaylanan adaylara, geri ödemesiz 27 bin TL verilecek.

 

 

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :