Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.12.2011 - 16:07
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu kadarına da pes!

Kaçak baz istasyonunu bayrağın arkasına saklamışlar.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Bu kadarı da olmaz dedirten olay Çekmeköy Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşandı.  Şile yolu üzerinde bulunan özel bir araziyi kiralayan büyük bir cep telefonu şirketi, gerekli işlemleri yapmadan,  yerleşim yerlerinin ortasına baz istasyonu kurdu. Kaçak olarak yapılan betonarme binanın baz istasyonu olarak hizmet verdiğinin anlaşılmaması için vericilerin etrafı dev Türk Bayrakları ile çevrildi.

Her gün binlerce aracın geçtiği Şile yolu kenarında yer alan arsada yapılan kaçak bina, bölgede devriye gezen Çekmeköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından fark edildi. Çevre sakinlerinin de şikâyette bulunduğu yapı hakkında belediye ekipleri tarafından araştırmalar yapıldı. Adı geçen iletişim firması ve yeri kiraya veren arsa sahibi ile yapılan yazışmaların ardından baz istasyonu kurulmasına yönelik gerekli koşulların oluşturulmadığı tespit edildi.

Bu kadarına da pes dedirten olayda inşa edilen kule, Çekmeköy Belediyesi tarafından 3194 sayılı imar kanunun 32. ve 42. Maddeleri gereğince alınan encümen kararınca 05.11.2011 tarihinde yıkıldı.  İlgili iletişim firmasının elektronik eşyalarının zarar görmemesi için firma yetkilileri ve belediyenin zabıta ekipleri yıkım sırasında alanda hazır bulundu.

 

 

 

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :