Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Özlem Ekşi Bıçakcı

          ozlemeksi@hotmail.com
         CEMAAT, ASKER VE 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİ ÜÇGENİ

15 Temmuz darbe girişimi ile cemaatin ilişkileri gün yüzüne çıktı.17/25 aralık operasyonuyla aslında son sivil darbe, Hakan Fidan üzerinden , Recep Tayyip Erdoğan’a yapıldı .Yolsuzluklar öne  sürülerek, kabinedeki bakanlar fesih edilip, hükümet düşürülecek, hükümet ve cumhurbaşkanı bitirilecekti.

 

Fakat Erdoğan dik durdu ve halk desteğini iyi kulandı. Bu operasyon sonrası iki taraf kılıçlarını çekti. FETÖ yargı gücüyle, hükümetin bütün icraatlarının önünde durdu. Erdoğan buna karşılık hızlı bir temizleme operasyonuna girdi.

 

Ordu içindeki milli üst kademe grubunu yanına çekmeyi başardı. Artık yeni yaş sürecinde, FETÖ  ile ilintili 2000 personel görevden alınacaktı. Rusya’nın Suriye’de düşürülen uçak sonrası sınırımıza yerleştirdiği, DEV/KULAK aygıtı ile bütün bu hareketlenmeden haberi vardı.

 

Aslında hiçbir ülkenin güvenlik tehdidi nedeniyle kabul etmiyeceği bu aygıt, Rusya gözümüzün içine bakarak, Lazkiye sınırımıza yerleştirdi. Uçak hadisesinden dolayı köseye sıkışan Türkiye gerekli tepkiyi veremedi.

 

CIA   kontrolündeki PKK VE FETÖ darbe için kunlanılan araçlardı. Ve darbe hazırlığı 1 hafta öncesinden Rus kaynaklarca, Dışişlerine bildirildi. Rusya bu hamlesi ile Türkiye ve ABD arasını açıp, Türkiye’yi İRAN SURİYE RUSYA ekseninde masaya oturtacaktı ki bunun haklılığını su anda görüyoruz,

 

Müttefik ABD, PYD’yi destekleyip bölgede Kürtler destekleniyor . Buda Türkiye’yi zora sokuyordu.  AMERİKA 1974’ten beri FETÖ yapılanmasını Türkiye’nin bütün kritik noktalarına yerleştirdi. Herhangi bir Türk hükümeti ile anlaşmazlık çıkarsa, hükümet devrilecek ve yerine din eksenli geliştirdikleri bu yapıyı devreye sokacaklardı.

 

ABD kontrol ettiği bütün Müslüman ülkelere bakın,  tek adam üzerinden dinle sindirilmiş bir Müslüman toplumudur, daha rahat kontrol edilir. FETÖ’nün iktidarına karşılık, PKK militanları kandile çekilecek, ROJAVA’NIN bağımsızlığı desteklenecek, IRAK Suriye’den alınan Kürt topraklarına, Türkiye’nin güneydoğusu eklenecekti. Rojava daha sonra Iran’a tehdit olarak kunlanılacak, nihai hedef son ıran toprağı koparılarak, bölgedeki küçük İSRAİL yada KÜRDİSTAN kurulacaktı.

 

1991 körfez savaşı ile bu planın fiiliyatı başladı. Sağolsun ÖZAL,  PLANIN Amerikancı ayağını temsil ediyordu. Fakat ordu içindeki milliciler tehlikeyi algılamış, dönemin Genel Kurmay Başkanı istifasını vererek, TSK, ABD’NİN karsısında olduğunu belirtmiştir.

 

Tabi Amerika bunun intikamını ERGENOKON süreci ile askerlerimizden almıştır maalesef. Bizde saf Türk halkı gömülen silahlara bakarak; aaa demek hain içimizde dedik. Çok güzel kurgulanmıştı oyun. FETÖ’NÜN savcılarına yer açılması için ise BALYOZ davaları ortaya kondu.VE Cumhurbaşkanımız bu süreci kandırıldık diyerek kamuoyu ile paylaştı.

 

 SONUÇ, TSK’nın içi boşaltıldı, itibar düşürüldü .Oyunu son dakika gören Erdoğan, Hakan Fidan aracılığı ile ordu içinde anti-amerikancı subay ve kurmaylarla antlaştı. Bugün MİT VE ORDU yeni yapılanma içindedir. Ne kadar milli bir proje olacak bize bunu önümüzdeki yıllar gösterecektir.

Yorum Ekle


İslam toplumunda KADINLAR!!! Kayıp giden 11 genç güzel Bu sapkın zihniyet kim dur diyecek? Zeytin Dalı Operasyonu Filistin zulmü vicdanlara takıldı Ruslara bulaşma, Araplarla dalaşma Dış Politikada Fırtına Öncesi Sessizlik Kadınlar, Ses Verin Ses! Planlı bir dış politikaya ihtiyacımız var Küdüs, kanayan yara