Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Özlem Ekşi Bıçakcı

          ozlemeksi@hotmail.com
         KÜDÜS, KANAYAN YARA

Son yıllar da, Siyonist güçlerin yaptıkları algı operasyonları ile KUDÜS daha çok, Yahudiler tarafında algılanmaktadır. Müslümanlar için MEKKE-MEDİNE, KUDÜS’E göre daha önemlidir gibi bir algı oluşturulmaktadır. Sahi bütün inançlı müslümanın rüyası Kabe’ye ziyarettir peki neden Kudüs değildir? Oysa cenabı HAK’IN KUTSAL BİLDİRDİĞİ 3 YERDEN BİRİDDİR!

Kudüs, ilk önce HZ. ÖMER döneminde fethediliyor. Eyyubilerden – Osmanlılara, 461 yıl Müslümanların kontrolünde kalıyor. Daha sonra Haçlı seferleri ile işgal edilip, Tapınak şövalyelerin merkezi oluyor. Osmanlı 1917’te KUDÜS’TEN  çekilmek zorunda kalınca İngilizler 30 yıl yönetimi ele geçiriyor. 1964 te Birleşmiş Milletler kararı ile 1948’te kurulan İsrail yönetimine geçiyor KUDÜS. Bugün FİLİSTİNLİLER VE YAHUDİLER arasında, dünyanın gözü önünde olan bu savaş, hep Kudüs hakimiyeti ve Müslümanların bölgeden sürülmesi  içindir.

Müslümanların ilk kıblesidir, KUDDÜSTEKİ MESCİDİ AKSA. HZ İbrahim’den peygamberimize kadar, bir çok peygamberlerin yolunun kesiştiği noktadır. Peygamberimizin MİRAÇ’A yükseldiği yerdir. CENNET kapısıdır burası. ALLAH rızası için 3 yere gidilir.1. mescidi haram   2. Mescidi aksa  3. Mescidi nebevi

Bugün bir Müslüman için Kâbe’yi ziyaret etmek ne kadar önemli ise,  Kudüs’e sahip çıkmak, oradaki Yahudi yapılanmasını reddetmek, aynı öneme sahip olmalıdır. Bugün niye Müslümanlar yeteri kadar  KUDÜS’ ü  yeteri kadar ziyaret etmiyor. Müslüman Türkler neden Araplara göre bölgede daha da geri ?

Orada bilerek yalnızlaştırma politikası izlenmektedir ve kimse farkında değil. Çünkü HZ. İSA’NIN döneceğine inanan SİYONİST – EVANGELİSTLER, vaat edilmiş topraklar üzerinde, KUDÜS’ ü başkent görüp, orada Müslüman varlığını barındırmak istemiyor. Bu plana 600 yıl Osmanlı set durmuştur. Fakat imparatorluk dağılımı ile İngilizler buraya çökmüş, 1947 de BM kararı ile burayı Yahudilere peşkeş çekilmiştir. FİLİSTİN topraklarını ikiye böldürmüştür. En verimli topraklar Yahudilere verildi. 1948’te İSRAİL devleti kuruldu. 1948 GAZZE MISIR’ a, BATI SERİA VE KUDÜS’ ün üst kısmı ÜRDÜN’E, TOPRAKLARIN % 78 ‘İ İSRAİLLİLERE bırakılmıştır. Maalesef günümüzde FİLİSTİN KIYIMI HALA DEVAM etmektedir.

NETANYAHU’nun ‘’ Kudüs Yahudilerindir ve sonsuza kadar İsrail egemenliğinde kalacaktır’’ söylemine karşı biz Müslümanlar, Ecdad toprağı, manevi kalemiz olan KUDÜS DAVASINA daha da sahiplenmemizin zamanı gelmedi mi?

Yorum Ekle


İslam toplumunda KADINLAR!!! Kayıp giden 11 genç güzel Bu sapkın zihniyet kim dur diyecek? Zeytin Dalı Operasyonu Filistin zulmü vicdanlara takıldı Ruslara bulaşma, Araplarla dalaşma Dış Politikada Fırtına Öncesi Sessizlik Kadınlar, Ses Verin Ses! Planlı bir dış politikaya ihtiyacımız var Küdüs, kanayan yara