Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Özlem Ekşi Bıçakcı

          ozlemeksi@hotmail.com
         PLANLI BİR DIŞ POLİTİKAYA İHTİYACIMIZ VAR

İslam coğrafyası, en karmaşık medeniyet olgularının kesiştiği ,kültürel farklılıklarının aynı stratejik coğrafya da barındığı bir alandır Dünya’da. Bakınız bugün Dünya’da silahın kullanıldığı ölümlerin ve intihar eylemlerinin olduğu, bombaların patladığı yerler Müslümanların yaşadıkları topraklar.

600 yıl Osmanlının hüküm sürdüğü bu topraklarda, imparatorluk dağıldıktan sonra oluşan otorite boşluğunu, batılı emperyalistler doldurdu. O gün bu gündür bu topraklarda zulüm bitmedi. Bugün batı tarafından dünyada pompalanan islamfobi-terör algısı, Müslüman coğrafya üzerinde zulüm için bir kalkan oluşturmaktadır. Türkiye bugün kaygan zemin üzerinde yol alan bir araba gibidir. Karşısına çıkan engeller için anlık tepki vermektedir. Oysa ülke olarak, planlı bir dış politika yürütmemiz, Türkiye’nin bekası için elzemdir.

Gazi Mustafa Kemal hayatta iken, tek bir batılı güçle ittifak yapmamıştır. Dış politikasını 3 eksen üzerinde oturtturmuştur.*Balkan Paktı ile Balkanlardaki Osmanlı topraklarını kontrol ediyordu.*Sadakat Paktı ile İRAN VE IRAK VE bölgesi ile iyimser ilişkilerle bölge kontrol ediliyordu.

*SSCB Dostluk Antlaşması ile batının 200 yıldır kışkırttığı TÜRK – RUS düşmanlığını yok ediyordu. Aslında ATATÜRK, Türkiye’yi batıya karşı korumaya almıştır. Dış politika AVRASYA eksenlidir. ATATÜRK sonrası Türkiye’ye baktığımızda, rotamız tamamen batı eksenlidir. İngiliz , Fransız ,Almanlar 2.dünya savaşı sonrası, AMERİKA’NIN yörüngesine girmiştir. Türkiye ise bölge de Amerika’nın jandarması konumuna getirilmiştir. O dönem Milletler Cemiyetini kullanan Emperyalistle,  önce Arapları sonra Kürtleri kullanarak, Türkiye’yi yalnızlaştırarak kendi kabuğunda boğmuştur. Batı bunu bugün B.M VE NATO aracılığı ile yapmaktadır. Türkiye’ye yumuşak karın yapılan KÜRTLER kullanılarak, Kürdistan kartı ile Türkiye SIKISTIRILIYOR. IRAKTA bağımsız Kürdistan oylaması, eylülde yapılacak ve bu yanı başımızda canlı bomba demektir.

Cumhurbaşkanımızın son Amerika gezisi, Türkiye’nin ne kadar yalnız bırakıldığının göstergesidir. ABD, son 70 yıldan beri bölge için kullandığı stratejik ortağı Türkiye’yi RUSYA& KÜRDİSTAN’A  karşı yalnız bırakmıştır. Yanı başımızda Süregelen savaşlar, sınır değişimleri için Türkiye’nin eli kolu bağlanmıştır. Kırmızı çizgimiz olan terör gruplarına(YPG) silah desteğini verdiğini açıklamıştır. Ama bu silahlar YPG eliyle PKK’ya yani Suriye yerine Türkiye’ye dönecektir. SON 50 yıldır, PKK ile mücadele eden Türkiye, Kürdistan tehdidi ile hizaya çekilmektedir. Obama’nın politikası TRUMP’ın eliyle devam etmektedir. Türkiye NATO içindeki müttefiklerinden ihanet görüyor. Sayın Erdoğan* ya biz ya YPG* diyerek defalarca kamuoyundan uyarı yapmıştır. DEAŞ TEHDİDİ BAŞKA BİR terör örgütü ile durdurulamaz.

Zaten istenen DAEŞ tehdidi ile TÜRKİYE’NİN doğu ve güneydoğusunu, federatif yapıyla sözde Kürdistan’a bağlamaktadır. SON YÜZYILIN PLANI için kılıçlar çekildi. Bu iş, Cumhurbaşkanımızın uluslararası kamuoyunda, ülkeleri inisiyatif almaya çağırmasıyla, yada nota vermesiyle durdurulamayacak boyuta gelmiştir.

Yapılacak şey, ERGENEKON-BALYOZ davaları ile pasivize edilmiş TSK’YI GÜÇLENDİREREK, GÜÇLÜ CUMHURBAŞKANI arkasında, kararlı ve güçlü ordusu ile her an bölgeye müdahale edebilecek, güçlü Türkiye’yi bütün Dünya’ya GÖSTERMEKTEDİR!!!!!   

Yorum Ekle


İslam toplumunda KADINLAR!!! Kayıp giden 11 genç güzel Bu sapkın zihniyet kim dur diyecek? Zeytin Dalı Operasyonu Filistin zulmü vicdanlara takıldı Ruslara bulaşma, Araplarla dalaşma Dış Politikada Fırtına Öncesi Sessizlik Kadınlar, Ses Verin Ses! Planlı bir dış politikaya ihtiyacımız var Küdüs, kanayan yara