Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Özlem Ekşi Bıçakcı

          ozlemeksi@hotmail.com
         RUSLARA BULAŞMA, ARAPLARLA DALAŞMA

 

Bir dilek dua olur, dua da kabul olur. Nasip oldu bu sene, kutsal topraklara gittik. Hocaların söylediğine göre, uzun yıllardır, hiç böyle rahat, Umre yapmamıştık. Çünkü mahşer kalabalığı ve izdiham bu sene yok. Bunda siyasal kaosun,  Arabistan’da zirvede olması ve doların çok yüksek olması, etkili.

Ama yeryüzünde bu kadar mistik, Enerjinin çok yüksek olduğu, başka hiçbir yer yok. Arabistan’da halk tedirgin fakat o kadar biat kültürüne alışkın ki muhalefet yok diyebiliriz. Prenslere yapılan darbeye halk tepkisiz. Aslında bölgede Amerika ve İngiltere çatışması var.  Ortadoğu’yu dizayn eden İngiltere, fakat Amerika artık sen yoksun diyor.  Hapsedilen prenslerin çoğu, liberal, bankacılıkla ilgilenen ve İngiliz yanlısı prensler.

Yeni düzende, Kral ve  oğlu veliaht prens MBS, kökten dincileri istemiyor. Ulemalar sindirilmiş durumda. Veliaht prens  2030 vizyonunu açıkladı. Mısır- Sudan-Suudi Arabistan’ı kapsayacak, Kızıldeniz’de yeni bir yerleşim merkezi kuracaklar. Yani yeni bir Dubai kurulacak. Hedef,  aşırı şeriatçı yapıyı kırmak, modern bir,  yerleşim yeri yaratmak.  Amerika ekseni ile Ilımlı İslam’a geçiş aşamaları, diyebiliriz. Böylece Amerika, kendisine karşı çıkacak, radikal örgütleri önleyebilecek amaç yeni düzende, yeni Ortadoğu.

Amerika ve İsrail, bölgedeki silahı Suudi Arabistan.  Böylece İran’da kontrol edilecek. Çünkü yıllardır düşman görünen, ıran ve Arabistan, yeni veliaht prensin girişimleri ile Önde gelen Şii liderlerle, ilişki kurmaya başladı.

Türkiye’nin bölgede önceliği, DEAŞ’i temizlemek. Bölgede denge politikası izlemesi ise şarttır. Hani derler ya  “Ruslara bulaşma, Araplarla dalaşma”….

Yorum Ekle


İslam toplumunda KADINLAR!!! Kayıp giden 11 genç güzel Bu sapkın zihniyet kim dur diyecek? Zeytin Dalı Operasyonu Filistin zulmü vicdanlara takıldı Ruslara bulaşma, Araplarla dalaşma Dış Politikada Fırtına Öncesi Sessizlik Kadınlar, Ses Verin Ses! Planlı bir dış politikaya ihtiyacımız var Küdüs, kanayan yara