Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Özlem Ekşi Bıçakcı

          ozlemeksi@hotmail.com
         KAYIP GİDEN 11 GENÇ GÜZEL

Son yıllarda kadın cinayetleri, çocuk tecavüzleri, yürüttüğümüz mücadelemizde verdiğimiz gencecik şehitlerimiz, haber kanallarında hep bir ölüm. Dünya nereye gidiyor diye düşünüyorum. İnsanlar gerçek sevgi ve saygı ile bu düzeni değiştirebilecekken, bunun yapılmaması bu kadar zor mu? Neden karşımızdakiler için empati yapamıyoruz. Acının olduğu yerde neden vicdanımız susuyor, kulaklarımızı tıkanıyor neden?

En son gencecik 11 kadınımızı, bekarlığa veda dönüşü elim bir uçak kazasında kaybettik. Ülkemizin gündemine oturdu. Hayatlarının baharında, her biri varlıklı, çok iyi eğitim görmüş, kariyer sahibi gencecik hayatlar bir arada feci şekilde son buldu.

Maalesef sosyal medyada bu ölümlere bile bazı kesimler kin kustu. Zenginlikleri nefret sebebi oldu. Sırf daha zenginler diye, “Oh iyi olmuş, fakirler ölüyor niye haber olmuyor, şehitler var, Jete binmeseydiler” gibi söylemler vicdanımızı kararttı.

Ne zaman bu kadar kötü olduk ve ölümlere acı duymaz olduk. Bu insanlar içlerinde çöplük biriktiriyorlar. Kalpleri  kararmış fesat zihniyete gömülmüşler. Bu kadar çirkinlikte tabi ki Cenabı Hak size iyi yaşamı reva görmeyecektir. Helallik bile alınamayacağınız bu insanlar için, nasıl bu kadar nefret söylemi oluyor akıl almıyor. Sadece 11 can değil ölen, 11 aile, es çocuk, anne, baba, yıkık hayatlar arkalarında kalan.

Tüm kalbimle ölen insanlarımıza rahmet, kötü yorum yapan insanlara akıl sağlığı diliyorum. Ve bilelim ki: İnsanoğlunu; hastalıklar, kazalar, tümörler değil ama sevgisizlik, öfke, hasetlik, zengin-fakir ayrımı yani ötekileştirme bitirecektir.

Yorum Ekle


İslam toplumunda KADINLAR!!! Kayıp giden 11 genç güzel Bu sapkın zihniyet kim dur diyecek? Zeytin Dalı Operasyonu Filistin zulmü vicdanlara takıldı Ruslara bulaşma, Araplarla dalaşma Dış Politikada Fırtına Öncesi Sessizlik Kadınlar, Ses Verin Ses! Planlı bir dış politikaya ihtiyacımız var Küdüs, kanayan yara