Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.01.2016 - 00:07
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Soğuk kış günlerini, ısıtan hizmet

Ümraniye Belediyesi,Halil İbrahim Sofrası Aşevi kazanları, soğuk kış günlerinde de yardıma muhtaç vatandaşların sofrası için kaynamaya devam ediyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi-Sosyal Belediyeciliği ilke edinen Ümraniye Belediyesi, ilçede yaşayan yardıma muhtaç ailelere her fırsatta destek olmaya devam ediyor. 2006 yılında hizmete giren Halil İbrahim Sofrası Aşevi, modern ve sağlıklı koşullarda her gün yardıma muhtaç ve kimsesiz 170 aileye sıcak yemek ulaştırıyor.

500 KİŞİLİK SICAK AŞ

Şartlar ne olursa olsun ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak aş götüren Ümraniye Belediyesi Aşevi ekipleri, kış mevsiminin zorlu hava koşullarında da kimsesiz ve yoksul insanlar için sabahın erken saatlerinde işbaşı yapıyor. Yemek yapamayacak durumda olduğunu bildiren herkese, gerekli tahkikatları yapmak kaydıyla yardım eli uzatan belediye ekipler, her gün Ümraniye’nin her mahallesine yaklaşık 500 kişilik yemek ulaştırıyor.

7/24 HİZMET ANLAYIŞI

Aynı zamanda vatandaşların zor günlerinde onların yanında olmayı şiar edinen Ümraniye Belediyesi’nin cenaze hizmetleri kapsamında dağıttığı yemekler de Halil İbrahim Sofrası Aşevi aşçılarının ellerinden çıkıyor. 7 gün 24 saat nöbet sistemiyle çalışan cenaze yemeği ekipleri, vatandaşları acı günlerinde yalnız bırakmayarak, onlara karşı komşuluk görevini de ifa ediyor.

GENİŞ MEKANA TAŞINIYOR

Ümraniye Belediyesi Halil İbrahim Sofrası Aşevi, yakın zamanda taşınacağı Necip Fazıl Mahallesi’ndeki yeni ve geniş mekânda, vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarına devam edecek.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :