Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
09.02.2016 - 22:10
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye’den Bayirbucak Türkmenlerine 10 TIR yardım

Ümraniye Belediyesi ve Hayrat İnsanî Yardım Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen Bayırbucak Türkmenlerine yardım projesi, daha önce gönderdiği 6 tır yardıma 4 tır daha ekledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi-Bayırbucak Türkmenlerine yardım projesi, Ümraniye Meydanı’nda kurulan çadırda toplanan gıda, giyecek, kırtasiye, oyuncak, battaniye, bebek bezi gibi malzemeler Türkmenlere gönderilmek üzere Bayırbucak’a uğurlandı. Toplanan yardımları uğurlama törenine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakırıoğlu, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Bilgin, Hayrat İnsanî Yardım Derneği Sorumlusu Enes Çalık, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

ALLAH, YARDIMLARIN DEVAMINI NASİP ETSİN

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Hayrat İnsanî Yardım Derneği Sorumlusu Enes Çalık, “Rabbim bizlere bu yardımların devamını yapabilmeyi nasip etsin” dedi. Ardından gerçekleştirdiği konuşmasında AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu,“Daha önce gönderilen 6 tır’a ek olarak 4 tırı da Türkmen kardeşlerimize gönderiyoruz. Bu vesileyle emeği geçen başta değerli Belediye Başkanımız Hasan Can’a, ilgili belediye başkan yardımcısı Serap Eşit Elveren’e, Hayrat İnsanî Yardım Derneği’ne ve Ümraniyelilere teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum” dedi.

TARİH BOYUNCA MAZLUMLARA SIĞINAK OLMUŞUZ

Törende bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Hayrat Vakfımızın bizimle beraber hayra koşmak istemesiyle beraberce gerçekleştirdiğimiz bu yardımların 10. TIR’ı bugün yola çıkıyor. Bu, bizim insanlık, Müslümanlık ve tarih borcumuzdur. Tarih boyunca mazlumlara sığınak olmuş bir milletin çocuklarıyız” diyerek birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Törenin sonunda, toplanan yardımlar 4 tırla Ümraniye Meydanı’ndan dualar eşliğinde Bayırbucak’a gitmek üzere yola çıktı.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :