Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
26.05.2016 - 12:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye Meydanı’nda Çevre Günü şenliği

Dünya Çevre Günü nedeniyle çocuklara çevre bilinci aşılamak amacıyla, Ümraniye Meydanı’nda şenlik tadında bir program düzenledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta-Ümraniye Belediyesi, Dünya Çevre Günü’nde dikkat çekici bir etkinlik düzenledi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafında düzenlenen etkinlikte Ümraniye Meydanı’na büyük bir etkinlik çadırı ve sahne kuruldu. Çadırdaki stantlarda okul öğrencilerinin geri dönüştürülebilir malzemeyle yaptıkları çalışmalar sergilendi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Düzenlenen programa Ümraniye belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediyesi’nin kardeş şehri olan Balıkesir 6 Eylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ümraniye Belediyesi Meclisi Başkan 1. Vekili Hüseyin Erdoğdu, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye Teşkilat mensupları, muhtarlar, meclis üyeleri, birim müdürleri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.  

Program Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencilerinin sergilediği halkoyunu gösterisiyle başladı. Gösterinin ardından protokol konuşmalarına geçildi.

CAN, ÖĞRENCİLERE ÖĞÜT VERDİ

Programın son protokol konuşmasını Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can gerçekleştirdi. Başkan Hasan Can: “Çevreyi ve dünyayı daha iyi nasıl kullanırız? Kirletmeden, bozmadan, Allah’ın yarattığı orijinal halini en iyi nasıl muhafaza ederiz? İstifade ettiğimiz nimetlerin çöp diye attığımız kısmını nasıl ayrıştırarak yeniden ekonomiye kazandırabiliriz ve çöplerin çevreyi daha az kirletmesini nasıl sağlayabiliriz? Bunları yerine getirmek için bazı çalışmalar, etkinlikler ve denetimler yapıyoruz” dedi. Senede 15 bin ton ambalaj attığı topladıklarını ifade eden Başkan Hasan Can, “Bunları toplamazsak ne olacak? Bu atıklar çöpe gidecek. Çöpe gitmekle kalmayıp, çevreyi de kirletmiş olacak. Ömrü tükenmiş olan pilleri de topluyoruz. Eğer toplamazsak, o piller kimyasal atık olarak toprağa ve suya karışıp zehirleyecek. Atık yağlar da aynı şekilde, suyu ve toprağı zehirliyor. Biz bunları toplayıp bazı işlemlerden geçirerek yeniden kullanılabilir hale getiriyoruz” diyerek konuşmasına son verdi.   

Öğrenciler etkinlikte, atık pet şişelerden dev bir heykel yaptı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından etkinliğe katılan vatandaşlara sardunya dağıtıldı.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :