Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
09.12.2016 - 23:42
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Celalettin Ökten Hoca İmam Hatip Okulu Açıldı

Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan, Celaleddin Ökten Hoca İmam Hatip Ortaokulu’nun açılış töreni Esenşehir Mahallesinde gerçekleştirildi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Haber&foto: Mehmet Dursun/Güncelposta Gazetesi

Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunması ve Mehteran takımının marşları ile yapılan açılış törenine, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, AK Parti İl Başkanımız Dr. Selim Temurci, Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can, İl Sosyal Politikalar Başkanımız Habibe Çiftcioğlu Başer, İl Dış İlişkiler Başkanımız Dr. Fatih Tuna, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Ümraniye İlçe Başkanımız Enver Sedat Çakıroğlu ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

CELALETTİN ÖKTEN İSMİ ÇOK ÖNEMLİ BİR İSİMDİR

Okulun yapımında büyük katkısı olan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can konuşmasında, “Bu güzel okulumuz deşerli hocamız Celalettin Ökten’in ismini taşıyor. İsimi bize göre fevkalade önemlidir. Özellikle yeni yetişen İmam Hatip öğrencilerimizin bu ismi çok, iyi tanıması lazım.” dedi.

ÜMRANİYE’NİN OKUL SORUNUNU BİTİRİYORUZ

Açılış öncesi konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise konuşmasında, “ Eğitime önem veren insan, bütün değerlere önem veren insan demektir. Eğitimi ihmal eden her şeyi ihmal etmiş olur. Dolayısıyla sayın başkanım, Ümraniye'nin iyi çalışıp çalışmadığından eğitime bakınca anlıyoruz. Ümraniye gerçekten eğitimde çok iyi bir yolda ilerliyor. İnşallah hep beraber el birliği ile yereldeki belediyelerimizle ve merkezdeki hükümetimizle İstanbul'unda bütün sorunlarını 2019 yılını sonuna kadar çözmüş olacağız. Bakın ben 75 kişilik bir sınıfta okudum.  Ama istiyoruz ki evlatlarımız 75 kişilik sınıflarda bir öğretmenle baş başa bırakmayalım. Nedir idealimiz, ölçümüz? Allah nasip ederse, bir derslikte 30 öğrenciyi geçmesin. Türkiye'de 77 bin dersliğe ihtiyacımız var. Ümraniye'de 42 okula ihtiyacımız var.”dedi.

İMAM HATİPLERİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRDIK

Özgürlükleri genişlettiklerinin altını çizen Bakan Yılmaz, “İmam hatiplerin sadece önlerinde engelleri değil. Diğer okullarda da özgürlükleri arttırdık. Seçmeli ders imkânına getirdik. İsterse normal bir okula giden evladımız da Kur'an-ı Kerim dersini seçmeli olarak alabilecek isterse Peygamberimizin hayatını da yine seçmeli ders olarak alabilecek”dedi.

Açılış kurdele kesimi ile son buldu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :