Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.01.2017 - 11:50
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye Okçuluk Yarışması’nda tam hedef

Ümraniye Belediyesi’nin düzenlediği Geleneksel Okçuluk Yarışması’nda 14 farklı kulüpten 200 sporcu yarıştı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Mehmet Dursun/Güncelposta Gazetesi/Ümraniye

Haldun Alagaş Spor Kompleksi'nde düzenlenen yarışmanın açılış törenine Etnospor  Konfedrasyon Başkanı Bilal Erdoğan ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Balıkesir Altı Eylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu,  AK Parti İlçe Spor Hizmetleri Müdürü Muhammet Kılıç, AK  Parti  Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları ile Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Maliki Ejder Batur,  Mesut Özdemir, Muhtarlar, STK temsilcileri çok sayıda vatandaş katıldı.

Dünya Etnospor Federasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan, Ümraniye Kaymakamı Suat Devişoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ile ilçe protokolü katıldı. 14 kulüpten 200’e yakın sporcu yarışmada ok atarak dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti.Yarışmaya bu yıl onur konuğu olarak katılan Etnospor Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, "Ya Hak" diyerek ok attı.

Yarışma öncesinde halk oyunları ekibi çeşitli yörelere ait oyunları sergilerken Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımı da çeşitli marşları seslendirdi. Etkinlikte mücadele edecek yarışmacılar programda hünerlerini sergileyerek gösteriler yaptı. Okçuların gösterileri büyük beğeni topladı.

OKÇULUK MİLLİ SPORUMUZDUR

Ev sahibi olarak konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Bugün burada 14 kulüpten 200 civarında sporcumuz yarışacak. En iyi olan kazansın diyoruz. Ümraniye Okçuluk Kulübü olarak da bu yarışmaya 40 okçumuzla katılıyoruz. Okçuluk çok önemli ve milli bir sporumuz. Ama çoğumuzun bundan haberi yoktu. Bilsek bile ilgilenmiyor, ilgilenmeye vakit bulamıyorduk. Okçular Vakfı’nın gayretleriyle ve Bilal Erdoğan kardeşimin katkılarıyla İstanbul’un dört bir yanında okçuluk kulüpleri kuruldu” şeklinde konuştu.

SEN ATMADIN ALLAH ATTI

Konuşmasını yapmak üzere söz alan Dünya Etnospor Federasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan ise, “Dileğimiz okçuluk eskiden olduğu gibi hem maddi fiziki gelişim için hem de manevi ruhi gelişim için toplumumuzda yer teşkil etsin inşallah. Okçuluk sporu hak ettiği ilgiyi görsün diye çalışmalar yapıyoruz. İyi okçu olmak sadece hedefi vurmak değil. Attığın zaman sen atmadın Allah attı ayetinin anlamına da vakıf olmak, sonuna kadar gayret ve sonuna kadar teslimiyet bilinciyle yaşamak işte okçuluğun bizim kültürümüzdeki yeri bu kadar anlamlı ve değerli” dedi.

ÇAKIROĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

Ümraniye AK Parti İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, “Günümüzde spor denilince akıllara futbolun geldiği bir ortamda okçuluk sporuna destek veren başta Bilal Erdoğan Bey’e ve okçuluk sporuna katkı yapan herkese teşekkür ediyor ve bu yarışmayı düzenleyen Ümraniye Belediyesini kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Bilal Erdoğan’a etkinliğe katıldığı ve destek verdiği için çiçek takdim etti.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :