Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.03.2017 - 01:09
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye Belediyesi 15 Temmuz’u unutturmuyor

Ümraniye Belediyesi, 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni unutturmamak adına 15 Temmuz gecesi tankın ezdiği bir aracı belediye binası bahçesine sergiliyecek.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Ümraniye Belediye binasının bahçesinde gerçekleşen bir programla ulusal ve yerel basına tanıtılan serginin açılışına, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin gelecek nesillere unutturulmaması millî şuurun güçlenerek devamı için çok önemli” diyerek; belediyenin 15 Temmuz’la ilgili faaliyetlerinden bahsetti. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için hazırladıkları Haberciler Darbecilere Karşı kitabı ve Beklemek Zor-Haberci Yakını olmak belgeselini anlatan Başkan Hasan Can; Evlat isimli 15 Temmuz’u konu edinen çizgi filmin hazırlıklarını da sürdürdüklerini söyledi. “Şimdi de belediye binamızın bahçesine o geceki ruhu unutturmaması için tankın acımasızca ezdiği bu aracı sergilemek üzere platform kurduk” diyen Başkan Hasan Can, akademi dünyasının önemli isimleriyle bir araya gelip 15 Temmuz gecesinin çocuklar üzerindeki etkisini konu alan bir panel düzenleyeceklerinin de bilgisini vererek, “Allah milletimize bir daha böyle bir şey yaşatmasın” dedi.

Ardından bir konuşma gerçekleştiren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç; 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminden bahsederek, “Bunları anlatıyoruz ve anlatmaya devam edeceğiz. O akşam yaşananlarla ilgili hiçbir zaman unutmamamız gereken şeyler var. O akşamın arka planında yaşananlar var. O gece; Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla bu millet onun arkasından kenetlenerek yürümedi adeta koştu. Bu kararlılıkla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize koşacak; ilerlerken bu araç gibi manzaraları unutmayacağız. Milletçe nasıl bir uçurumdan döndüğümüzü hatırlayacağız. Bunlara tiyatro diyenler bu araca iyi bakmalılar” diyerek yapılan çalışma için Başkan Hasan Can’a teşekkür etti. “2001’de AK Parti kurulurken ‘Karanlığa kapalı, aydınlığa açık’ demiştik” diyen Bakan Kılıç, 16 Nisan referandumuna da değinerek “Hedeflerimize koşmaya devam etmek için ‘Evet’ diyeceğiz” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :