Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.03.2017 - 15:45
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çanakkale Şehitleri Ümraniye’de yad edildi

Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Kaymakamlığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yılında şehit ailelerini Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı'nda ağırladılar.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Haber&foto:Mehmet Dursun/Güncelposta

Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı’nda gerçekleşen programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu’nun yanı sıra; Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Hakan Torun, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, STK Temsilcileri, muhtarlar ve Şehit aileleri katıldı. Program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can programda yaptığı konuşmada; Çanakkale Zaferi’nin asla unutulmaması gerektiğini söyleyerek; "Ülkemiz geçmişten bugüne çok şehit verdi. 1071, 1453, Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı ve son olarak 15 Temmuz. Ümraniye'de bugüne kadar 101 şehit tesbit ettik, şehitlerimizin ailesi bizim ailemizdir" dedi. Avrupa'nın son günlerdeki tutumunu değerlendirerek, gayrimüslimlere saygı duyan bir millete mensup olduğumuzu söyleyen Başkan Hasan Can, “Çanakkale şehitlerine ve vatan için canını siper eden herkese rahmet diliyorum” dedi. 16 Nisan'daki referandumdan da bahseden Başkan Hasan Can, yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında bilgiler vererek konuşmasını sonlandırdı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu; şehitlere rahmet dileyerek tarih bilincinin öneminden bahsetti ve "Bu topraklar şehitlerin kahramanlıklarıyla var olmuştur. Çanakkale Zaferi'ni heyecan ve gururla yâd ediyoruz" dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :