Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.07.2017 - 23:22
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Mahmut Eminmollaoğlu oldu

AK Parti Ümraniye eski İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu istifası ile boşalan başkanlık koltuğuna Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Av. Mahmut Eminmollaoğlu atandı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/Ümraniye

 

AK Parti Ümraniye yeni İlçe Başkanı  Av. Mahmut Eminmollaoğlu, twitter hesabında başkanlığını duyurdu. Mahmut Eminmollaoğlu, yaptığı açıklamada: “Bu görev; ne kadar onurlu ve şerefli ise bir o kadar da sadakat, gayret ve vefa gerektiren kutlu bir görevdir. Belki meşakkatli ancak büyüklerimiz ve tüm yol arkadaşlarımızla el elele gönül gönüle verdiğimizde birlik, beraberlik ve uyum içerisinde ayrım yapmadan asla ötekileştirmeden Allah’ın izni ve kerimiyle üstesinden gelebileceğimize inandığımız zorlu ve kutlu bir vazifeye memuriyettir.

 

Kurucu liderimiz genel başkanımız ve cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın taktiriyle Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş ve AK parti İstanbul İl Başkanımız Selim Temurci beyler tarafından şahsımıza tevdi edildi. Ak Parti Ümraniye İlçe başkanlığı görevimiz hayırlara, huzurla ve şerefle huzur bulsun inşallah”

 

Mahmut Eminmollaoğlu Kimdir?

 

Mahmut Eminmollaoğlu, 1968’de Sivas merkeze bağlı Uzuntepe Köyü’nde doğdu. İlkokulu Uzuntepe Köyü’nde, liseyi Sivas İmam Hatip Lisesi’nde okudu. 1988’de girdiği Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’ni 1992’de tamamladı.

 

Askerliğini yaptıktan sonra 1995 yılında Kadıköy’de avukatlık bürosunu açtı. 1999’da avukatlık bürosunu Ümraniye’ye taşıdı. AK Parti’nin kurulması ile birlikte Ümraniye’de AK Parti Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasete atıldı. Hukukçular Derneği ve Mazlum-Der’de yöneticilik yaptı.

 

2004 yılından itibaren Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı. 10 yıldır AK Parti Grup Başkan Vekili ve Encümen Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. Evli ve dört çocuk babası olan Eminmollaoğlu Arapça bilmektedir.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :