Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.07.2017 - 12:07
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye’de 15 Temmuz Şehit Aileleri ve Gaziler ağırlandı

Ümraniye Belediyesi 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıl dönümünde Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna yemekli bir programda ağırladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/Ümraniye

Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı’nda düzenlenen onur yemeğine,  Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve eşi Saliha Can’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve Eşi, Bosna Hersek Travnik Kantonu Tarım ve Hayvancılık Bakanı Salkan Merdzaniç, Ümraniye AK Parti İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Fojnica Belediye Başkanı Sabahattin Krasuna Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Hakan Torun, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları,  Ümraniye AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk,  Şehit aileleri, Gaziler ve Gazilerin aileleri ve katıldı.

Kur’an tilavetiyle başlayan programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Peygamberlikten sonra ahirette en yüce makam olan şehitlerimizin emanetleri hepiniz hoş geldiniz. Şehitlerimizin o manevi iklimine uygun bir hayat yaşamayı Allah hepimize nasip eylesin. Hepimiz bu dünyadan göçüp gideceğiz; Rabbim göçtüğümüzde şehitlerimizle beraber Peygamberimizin sancağının altında toplanmayı hepimize nasip etsin. Bizlere düşen en büyük görev 15 Temmuz anmalarını aynı coşkuyla gelecek nesillere hatırlatmaktır” dedi.

GAZETE 15 TEMMUZ 6 ÜLKEDE DAĞITILDI

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde şehit ailelerini ağırlamaktan büyük onur duyduğunu belirten Başkan Can, Bosna-Hersek’ten 15 Temmuz’da gerçekleşecek etkinliklerde Türk milletiyle beraber olmak için gelen misafirlere de “Hoş geldiniz” dileklerini ileterek Bosna’daki kardeş şehirlerle birlikte yapılan etkinliklerden bahsetti. Gazete 15 Temmuz adıyla bir gazete çıkardıklarını belirten Can, “ Gazete 15 Temmuzu ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda ve Belçika'nın önemli meydanları ile, Türkiye'de İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne toplamda 110 bin kişiye dağıttık. Dağıttığımız gazete ile 15 Temmuzdaki hain kalkışmayı Dünya ülkelerine sade ve yalın bir dille anlattık” dedi.

Haber&foto: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :