Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
07.08.2017 - 12:53
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye’de ‘Sünnet Şöleni’ festivale dönüştü

Ümraniye Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Sünnet Şöleni’ bu yıl da yine coşku içinde kutlandı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Ümraniye

14.Düzenlenen sünnet şöleni her yıl olduğu gibi bu yılda Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleşti. Programa 2.000 Ümraniyeli çocuk aileleriyle birlikte katılırken, birbirinden güzel etkinliklerle erkekliğe ilk adımlarını attılar. Çocuk Tiyatrosu, Karagöz ve Hacivat gösterileri ile devam eden programda, yine çocuklara yönelik konser ve sahne gösterileriyle de tüm izleyenlere eğlence dolu dakikalar yaşattılar.

SÜNNET ŞÖLENİ ÜMRANİYE’NİN BİR MARKASI OLDU

Selamlama konuşmasını yapan ve çocuklarla yakından ilgilenen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can şunları söyledi. “ Bu yıl 14. Düzenlediğimiz Sünnet Şöleni artık Ümraniye’miz için bir marka haline geldi.  Çok şükür ki; çocuklarımızın hayatlarında dönüm noktası olan bu özel günü aileleriyle birlikte mutluluk içinde yaşıyoruz. Rabbim bu miniklerimizi büyüyüp askere gitmelerini, vatana millete yararlı insanlar haline gelmeyi nasip etsin. Bu mutlu günlerini belediyemizle paylaşmak isteyen ailelerimiz, belediyemize müracaat ederek kayıtlarını yaptırdılar. Bize düşen görev ise onları tepeden tırnağa giydirip gereğini yapmak oldu. Buradan bütün çocuklarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum.”dedi.

Kuran-ı Kerim Tilavetinin okunması ve mehteran takımının gösterileri ile başlayan etkinliğe Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı yönetim kurulu üyeleri, belediye birim müdürleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri katıldı. Haber&foto: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :