Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.10.2017 - 12:11
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜGVA Kitap Kafe Ümraniye’de açıldı

Ümraniye Belediyesi tarafından Mehmet Akif Kültür Merkezi içinde TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı’na ) ait olan Kitap Kafe törenle hizmete açıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Ümraniye

Açılış programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can’ın yanı sıra Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve TÜGVA İstanbul Temsilcisi Fatih Coşar ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla

GENÇLER, KİTAP OKUYUN!

 Kurdele kesiminin ardından kalabalığa seslenen Başkan Hasan Can şunları söyledi. “Gördüğünüz gibi kitap kafe, gençlerimizin kitapla buluşacakları, okuyacakları, arkadaşlarıyla sohbet edecekleri, sonuçta da bir ülkenin, bir vatanın, bir bayrağın, bir milletin ferdi olmanın hazzını ve lezzetini yaşayacakları güzel bir mekân. Hayırlı olsun. Milletleri millet yapan özellikler vardır.

Siz ne kadar bilgi ve birikime sahip olursanız olun, gençlerinizi milli değerlerinizle, manevi değerlerinizle, geleneğiniz ve göreneğinizle hamur ederek yetiştirmezseniz geleceğinizi garanti altına alamazsınız. Okulda öğrendikleri bilgiler, tecrübeleri burada değişik dallarda faaliyet gösteren arkadaşlarıyla bir araya gelerek geleceğimizi inşa noktasında zihni melekelerini geliştirecekler. Siz gençlere en büyük tavsiyem kitap okuyun." dedi.

Açılış sonrası ikramların ardından Başkan Can, "50. Perşembe Demi" programının konuğu olarak gençlerle sohbet etti. Başkan Hasan Can, burada vatandaşlara tecrübelerini aktardı.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :