Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.01.2018 - 22:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye’ye YEDAM yapılacak

Ümraniye Belediyesi ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele adına gerçekleştirilecek olan Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) yapım ve iş birliği protokolü imzalandı

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Ümraniye

97 yıldır bağımlılıkla mücadelede önemli faaliyetlerde bulunan Yeşilay, alkol ve uyuşturucu bağımlılarına ücretsiz psiko-sosyal ve rehabilitasyon hizmeti verdiği Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin (YEDAM), Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ile Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk arasında Ümraniye’de açılacak olan YEDAM’ın yapım ve iş birliği protokolü imzalandı.

Programda konuşan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Ülke olarak her ne kadar yer altı ve yer üstü zenginliklerimiz olsa da bizim en kıymetli madenlerimiz gençlerimiz ve çocuklarımızdır. Bu yüzden de çocuklarımızla ilgili geleceğe taşıyabileceğimiz işler yapmalıyız” dedi.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk’ün yaptığı selamla konuşmasında,Çalışmalarımızda bizi destekleyen ve uyuşturucu ile mücadele konusundaki çalışmalarından dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Beyefendiye teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

YEDAM BİNASI HAKKINDA

1 bodrum, 1 zemin ve 1 normal kattan oluşacak YEDAM binası; 4 adet atölye, 2 adet grup terapi odası, 2 adet sosyal hizmet odası, 2 adet psikolog odası, bilgi işlem merkezi, yönetim odası, mescit, uzman odası ve diğer ihtiyaçlar için tasarlanan çeşitli bölümleri içeriyor. Toplamda 954 metrekare kapalı alanda inşa edilecek olan hizmet binasında; bağımlılıkla mücadele edilerek, her açıdan daha sağlıklı bir neslin yetişmesi için katkı sağlanacak.

Haber&foto:Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :