Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
19.02.2018 - 22:07
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dudullu-Bostancı Metro Hattında önemli gelişme

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosunun, 1. etabı olan Üsküdar- Ümraniye-Yamanevler kısmının açılmasında sonra Dudullu-Bostancı Metro Hattında da önemli gelişme yaşandı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Ümraniye

Trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak olan Ümraniye-Dudullu-Bostancı Metro Hattının Tünel Birleştirme Töreni yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra birçok AK Parti İstanbul Milletvekillileri ve ilçe başkanları katıldı.

BU HAT 2019 HİZMETE GİRECEK

Tünellerin birleştiği, ray montajının yapıldığı programda bir konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “İstanbul’da yaşayan vatandaşların en büyük sorunu ulaşım sorunudur. Biz de belediye olarak 14 yıldır ulaşımın rahatlaması için çok ciddi bir emek harcıyoruz” dedi. Uysal, “Dudullu istasyonunda çalışmalar bittikten sonra birbirine bağlanan ilçeler sayesinde mesafeler daha da kısalmış olacak. 2023 yılına kadar İstanbul’da 1000 km’lik metronun işler hale gelmesini hedefliyoruz. 9 metro istasyonunu kapsayan bu metromuzun çalışmaları tamamlandıktan sonra 2019 yılında hizmete girmiş olacak” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :