Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
17.03.2018 - 23:45
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye Belediyesi, eğitim yatırımlarına devam ediyor

Ümraniye Belediyesi, Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu açılışı yaptı. Ayrıca Madenler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Yurt Binası ile spor salonu temel atma törenini de gerçekleştirdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Ümraniye

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katıldığı törende protokol konuşmasında vatandaşlara seslenen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Ümraniye’mizde özellikle gençliğin yetişmesi anlamında eğitime ve okullarımıza her konuda katkı sağlamaya çalıştık. Bu katkıyı da milli bir değer ve ülkesini seven her vatandaşın yapması gereken bir ödev olarak gördük. Bugüne kadar da birçok hizmeti yaptık. Çok şükür. Gurur duyuyorum. Geldiğimiz günden bugüne kadar Ümraniye’de ne kadar okul varsa her birine elimizi değdirdik, problemlerini çözdük. Şimdiye kadar Ümraniye’mize 14 yılda 400’ün üzerinde kalıcı eser yaptık” dedi.

İKİLİ EĞİTİMİ KALDIRACAĞIZ

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu açılışından önemli konulara değindi. Yılmaz, “Türkiye'de 284 bin, İstanbul'da 70 binin üzerinde derslik inşa ettik. Türkiye'de 60 milyar, İstanbul'da ise 6 milyarın üzerinde yatırım yaptık. Derslik başına düşen öğrenci sayısı Türkiye genelinde 36'dan 24'e düştü, İstanbul'da ise 56'dan 32'ye düştü. Şu anda 47 bin dersliğimiz inşa halinde. 11 bin dersliğe ihtiyacımız var. İşte belediye başkanımız gibi merkezi hükümetle yerel yönetimler, devlet-vatandaş iş birliği ile 2019 yılının sonuna kadar ikili eğitimi kaldıracağız, evlatlarımıza daha kaliteli bir eğitim verelim diye” dedi.

OKUL HAKKINDA BİLGİ

Açılışı gerçekleştirilen Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu; zemin kat, 3 normal kat ve çatı katından oluşuyor. Toplam inşaat alanı 1.542 metrekare olan 4 katlı okulda; 10 derslik, mescit, idari odası, öğretmen odası, yemekhane, abdesthane ile bay- bayan wc bulunuyor.

Haber-foto:Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :