Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.04.2018 - 18:05
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye Çiğdemi İnceleme ve Araştırma Merkezi kuruldu

Ümraniye Belediyesi ile ANG (Ali Nihat Gökyiğit Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) arasında, Ümraniye’nin simgelerinden biri olan Ümraniye Çiğdemi’nin tanıtılması ve korunması amacıyla protokol imzalandı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Ümraniye

Ümraniye Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde törene Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can,  (ANG) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nihat Gökyiğit,   AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri katıldı.

GELECEK NESİLLERE ULAŞMASI SAĞLANIYOR

Törende konuşan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; “ Cenab-ı Hakkın yarattığı bu dünyada farklı lokasyonlarda farklı bitkiler var, bu bitkiler başka bir yerde yetişmiyor; bunlara endemik bitki diyoruz. Bunlardan bir tanesi de literatürde ‘Ümraniye Çiğdemi’ olarak geçen, bizi de mutlu eden çiğdem türü. Ümraniye eskiden yeşillik, ovalık olduğu için Ümraniye Çiğdemi her yerde yetişiyormuş. İçinde bulunduğumuz bina Ümraniye Belediyesi tarafından Ümraniye Çiğdemi İnceleme ve Araştırma Merkezi olarak kuruldu. Burası öğrencilere çiçeği tanıtma amaçlı bir merkez olarak tasarlandı. İnşallah imzalayacağımız bu protokol; bu çiçeğin yok olmadan tabiatta var olmasını ve gelecek nesillere ulaşmasını sağlar. Ümraniye çiğdem çiçeğini önce Ümraniyelilere, İstanbul’a, sonrasında ülkemize ve tüm dünyaya tanıtacağız. ANG Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nihat Gökyiğit ağabeyimize, bu hayırlı hizmete katkı sağladığı için çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

(ANG) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nihat Gökyiğit ise imza öncesi şunları söyledi. “Bir gün Avrupa Birliği’ne girsek tek ülke olarak, biyolojik çeşitliliği 2 katına çıkarabilecek bir güce sahibiz. Bu zenginliğin ne yazık ki 3’te biri çeşitli derecelerde tehdit altında. Bu türlerin tanıtılması ve korunması için botanik bahçeleri bekçilik yapıyor. Bu bakımdan Ümraniye Belediyesinin bu botanik bahçesine yaptığı ilgi ve ihtimamı takdirle karşılıyoruz.”


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :