Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
20.04.2018 - 00:36
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye'de Misak-ı Milli Sergisi Açıldı

Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursiyerlerinin el emeği, göz nuru eserlerinden oluşan Misak-ı Millî temalı yıl sonu sergisi, Ümraniye Santral Meydanı’nda açıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Ümraniye

Ümraniye Belediyesi, ilçede ikamet eden kadınların iş hayatında aktif olarak yer almalarına ve mesleki olarak bir alanda uzmanlaşarak, ev ekonomilerine katkıda bulunmalarına imkân sağlamaya devam ediyor. Bu bağlamda Ümraniye Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Meslek Edindirme Kursları, 2004’ten bu yana 24 bin 55 kişiyi mezun etti.

1228 KURSİYERİN EL EMEĞİ

Meslek Edindirme Kursları’nda 2017-2018 döneminde, Minyatür, Tezhip, Hat, Bilgisayar, Çocuk Gelişimi, Mefruşat, Abiye Giyim, Giyim, Ebru, El Nakışı, El Sanatları, Yabancı Dil Arapça, İğne Oyası, Yemek Yapımı ve Sunumu, Pastacılık, Rize Bezi Dokuma Feretiko, Cam Yaldızlama, Örgü, Gümüş Takı İşlemeciliği, Makine Nakışı, Çini, Resim, Dantel Anglez, Kalem İşi, Filoğrafi, Tokat Tahta Baskı Yapma, İlk Yardım, Kuran-ı Kerim gibi 28 branşta; 19 kurs merkezinde yıl boyunca eğitim alarak, mezun olmaya hak kazanmış 1228 kursiyerin el emeği göz nuru eserlerinden oluşan, Misak-ı Millî temalı yıl sonu sergisi Ümraniye Santral Meydan’da kurulan dev çadırda görücüye çıktı.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :