Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.05.2018 - 02:10
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bosna Hersek'in Tarihi Sebil Çeşmesi Ümraniye'de

Bosna Hersek’in Sembolü Tarihi Sebil Çeşmesi, Ümraniye Namık Kemal Mahallesi’nde bulunan Dr. Sadık Ahmet Parkı’nda akacak.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Ümraniye

Ümraniye Namık Kemal Mahallesi'nde bulunan Dr. Sadık Ahmet Parkı ve Bosna Hersek'in tarihi sebil çeşmesi açılış tören mehter marşı ile başladı. Ardından şehitlere dua edilip, Kur'an-ı Kerim okundu.

Açılış törenine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'ın yanı sıra Ümraniye Ak Parti İlçe Başkanı Mahmut Eminmollaoğlu, Ak Parti ilçe yönetimi, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “ Bu güzel parkın adı Batı Trakya Türklerinden, 1995'li yıllarda rahmeti rahmana kavuşmuş 'Dr. Sadık Ahmet', onun adını taşıyor. Eski parkımız biraz atıl haldeydi ve biz onu günümüze uygun şekilde yeniledik. Bu çeşme de dost ülke Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da küçük bir Bursa olan baş çarşının sembolüdür. Oradaki sebil çeşmesini biz buraya getirip kurduk böyle simgesel bir anlamı oldu” dedi.

Haber-fotoğraf:Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :