Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
09.05.2018 - 22:25
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çamlık Avrupa Konutları İlkokulu’nun temeli atıldı

Ümraniye Belediyesi, eğitim alanında önemli çalışmalarına bir yenisi daha ekliyor. Çamlık Avrupa Konutları İlkokulu’nun temel atma töreni gerçekleşti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta/Çekmeköy

Ümraniye Çamlık Mahallesi’nde yaptırılacak olan Çamlık Avrupa Konutları İlkokulu’nun temel atma töreni Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti. Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımının gösterisi ile başlayan program İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başladı.

ÜMRANİYE’NİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK

Törende konuşan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can “Ümraniye’de şu anda 320 bin yapı stoku var. Yani şehrin yüzde 64’ünü yenilemiş bir belediyeyiz. Bunu yaparken de hiçbir kaçak yapıya asla müsaade etmedik. Bir taraftan devletimizin verdiği bütçenin imkânlarıyla hizmet ettik, bir taraftan devletimize yük olmadan hayırsever kardeşlerimiz tarafından eserler yaptırıyoruz. Bu okulumuzun yapılmasında emek gösteren hayırsever kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ümraniye artık terörle, çöp dağlarıyla, gecekonduları ile değil, eğitimle finans sektörü ile adı anılıyor.” diye konuştu.

Temel atma törenine Başkan Hasan Can'ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Belediye Meclis Üyeleri, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları,  AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Bağışçı Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, mahalle başkanları, muhtarlar, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

OKUL HAKKINDA

Temeli atılan Çamlık Avrupa Konutları İlkokulu’nun toplam inşaat alanı; 3700 metrekare’dir. Yapı; 740 metrekare bodrum kat, 740 metrekare zemin kat ve 740 metrekare 3 normal kattan oluşuyor. Toplamda binada 16 derslik, 2 anasınıfı, 1 kütüphane ve çok amaçlı salon yer alıyor.

Haber-fotoğraf: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :