Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
20.05.2018 - 15:21
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye Belediyesi'nden Güneydoğu'ya bir TIR dolusu oyuncak

Ümraniye Belediyesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki kimsesiz ve engelli çocuklar için ‘Oyun Karavanı’ adlı projesiyle bir TIR dolusu oyuncak gönderdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Ümraniye

Çocukların sağlıklı büyümeleri ve yaşlarına uygun etkinliklerle vakit geçirmelerini sağlayan Ümraniye Belediyesi; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından hayata geçirilen “Oyun Karavanı” projesinin de organizatörlerinden biri oldu. Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’ne gidecek olan Karavanın İstanbul’daki son durağı Ümraniye oldu. 7 ayrı şehrinde dolaşıp geleneksel oyunları çocuklara öğretecek olan ‘Oyun Karavan’ isimli TIR, Ümraniye Santral meydanından coşkuyla uğurlandı.

GELENEKSEL OYUNLAR ÖĞRETİYORUZ

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can,” Bunu organizasyonu ikinci defa yapıyoruz. Geleneksel Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Ümraniye Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleşen bir etkinlik. Bu TIR Güneydoğu vilayetlerimize gidiyor ve orada çocuklara, geleneksel çocuk oyunlarını öğretiyor. Geçmişi yaşamaktan dolayı aileler ve çocuklar çok mutlu. Çocuklarımıza bu geleneksel oyunları öğretmiş olacağız” şeklinde konuştu.  Haber&Fotoğraf: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :