Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.06.2018 - 13:50
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye Alemdağ Caddesi'nde Sahur Coşkusu

Ümraniye Belediyesi, sahurun bereketini yaşamak için mahyalarla süslenmiş geçtiğimiz aylarda yayalaştırılan Alemdağ Caddesi’nde sahur sofrası kurdu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Ümraniye

 

Ümraniye Belediyesi, kurduğu sahur sofrasında Ramazan’ın bereketini binlerce vatandaşla paylaştı.
Geleneksel hale gelen mahalle iftarları ve dernek iftarlarıyla ilçe sakinlerinin kaynaşmasına ve dayanışmasına vesile olan Ümraniye Belediyesi, bu kez de yayalaştırma projesi kapsamında trafiğe kapatılan ve yeni aydınlatma sistemi ile Ramazan ayına özel mahyalarıyla ışıl ışıl olan Alemdağ Caddesi’nde sahur sofrası kurdu. Sahur vaktinin manevi güzelliğini kalabalık bir sofra etrafında yaşamak isteyen aileler, komşularını ve çocuklarını alarak aynı sofrada bir araya geldi.

 

KATILIM YOĞUN OLDU

 

Sahur programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can’ın yanı sıra; AK Parti İstanbul Milletvekili Adayları Osman Boyraz ve Sabri Balaman, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı

 

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can programda gerçekleştirdiği konuşmada, “Allah, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Rabbim aramıza fitne sokmak isteyenlere fırsat vermesin” dedi. 24 Haziran seçimlerine de değinen Başkan Hasan Can, seçim sonuçlarının tüm Türkiye’ye ve İslam Âlemine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle şimdiden hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

 

Program, Ümraniye Müftülüğü ilahi korosuyla son buldu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :