Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.11.2018 - 20:42
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadir Gurbetci, 21.yüzyılda ülkeler değil şehirler yarışıyor

Ak Parti Ümraniye Belediye Başkan Aday adayı Kadir Gurbetci ile gerçekleştirdiğimiz röportajda, net açıklamalarda bulundu. Gurbetci, '21. yüzyılda ülkeler değil şehirler yarışıyor' dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Ümraniye

Gelişmenin, kendini güncellemiş yöntem ve yönetim bilen, toplumun her kesimiyle iletişim kurabilen, bürokratik network ağı geniş, yenilik ve yapıcı eleştiriye açık, vizyoner yöneticilerle mümkün olabileceğini belirten Kadir Gurbetci, “İyi niyet, teşhis, planlama, öncelikler, ekip, bütçe ve iyi takiple başarıya ulaşılabilir” dedi.

Yarım asırdan beri Ümraniye’de yaşayan, 40 yıla yakındır aralıksız, teşkilat, vakıf ve STK’larda gönüllü çalışmakta olan Gurbetci, bu ve benzeri özellikleriyle en yüksek oyu alabileceğini ifade etti.

İNSAN, ÇEVRE VE ULAŞIM MANTIĞIYLA HAREKET

Kadir Gurbetci, “Şehirler artık akıllı projelerle yarışıyor. Kıta Avrupası’nda, fosil yakıtlı araçların 2050’ye kadar sıfırlanması planlanıyor.

Paris Belediye’sinin araştırmasına göre; bir aracın banttan inip hurdaya çıkıncaya kadar çevreye verdiği zarar yaklaşık 60 bin lira.

Bu ve benzeri sebeplerle önce İnsan, çevre ve ulaşım başlıkları altında bir mantıkla hareket etmeliyiz.

Daha çok yeşil alan, toplu taşımayı teşvik için altyapı, herkesin kamusal alanlara erişim kolaylığı, alternatif yollar, modern otoparklar, gençler ve halkın ortak ihtiyaçları için kültürel mekanlar, öncelikli ilgi alanlarımız olmalıdır”

İSPARK İLE OTOPARK MAFYASINI BİTİRDİK

İstanbul Büyükşehir’e bağlı İski’de 2 yıl denetçi, İspark’ta 6 yıl Genel Müdürlük deneyimi olan Gurbetci, bu süre zarfında: Tarabya ve İstinye’ye Marina, yarı otomatik otoparklar ( Güngören-Beyoğlu), açık otoparklar, el terminali, iki binden fazla istihdam, yüzde 99 “ otopark mafyası “ ve ilgili alanlar da kayıt dışının bitirilmesi, marka ve otoparkçılığın sektöre dönüşmesine ciddi katkı, alanında tecrübe oluşması, diğer şehir ve ülkelere tecrübe paylaşımı ve her şeyden önemlisi sancısız “PARKSAL DÖNÜŞÜM” gerçekleştirildi.

Kadir Gurbetci, “Tecrübe, birikim ve idealler yeni hedef ve ufuklara yelken açmaya mecbur kılar.

Hizmet, sosyal belediyecilikten sonra gönül belediyeciliği, ancak gönlü, heyecanı ve birikimi olanlarla mümkün olacağı açıktır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘ ehliyet, liyakat, bilinirlik, tevazu ve daha çok katkı ‘ ifadelerinin muhatabı olduğunu belirtti.

Gönül coğrafyamız da bu seçimin sonuçlarını en az bizim kadar merak etmesi, sorumluluğumu artırmaktadır. Bu vesile ile seçimlerin ülke ve bölgemize hayırlı olmasını, birlik ve beraberliğimize katkı yapmasını diliyorum..”


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :