Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.12.2018 - 00:12
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Ümraniye’de açıldı

Ümraniye Belediyesi, Yeşilay’ın alkol ve uyuşturucu bağımlılarına ücretsiz psiko-sosyal ve rehabilitasyon hizmeti vereceği, Tantavi Mahallesi’ndeki Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) hizmete açtı

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Ümraniye

 

Ümraniye Belediyesi 450’nin üstündeki kalıcı eserine bir yenisini daha ekleyerek Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından kullanılmak üzere Ümraniye Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Yeşilay Danışmanlık Merkezi binasını da ilçeye kazandırdı. Merkezin açılış töreni, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

 

YEŞİLAY DANIŞMANLIK MERKEZİ HAKKINDA

 

D1 bodrum, 1 zemin ve 1 normal kattan oluşan ve 4 adet atölye, 2 adet grup terapi odası, 2 adet sosyal hizmet odası, 2 adet psikolog odası, bilgi işlem merkezi, yönetim odası, mescit, uzman odası ve diğer ihtiyaçlar için tasarlanan çeşitli bölümleri içeren, 954 metrekare kapalı alana sahip YEDAM binasında; bağımlılıkla mücadele edilerek, her açıdan daha sağlıklı bir neslin yetişmesi için katkı sağlanacak.

 

 

450’NİN ÜZERİNDE KALICI ESERE İMZA ATTIK

 

Programda konuşan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “İlçemize 450’nin üzerinde kalıcı eser kazandırdık. Ümraniye, patlayan çöplüğüyle anılan bir yerdi. Şimdi ise yeşilin bol olduğu bir ilçe olduk. O günlerden bugünlere geldik. Hamdolsun. Ümraniye, 2B arazileriyle ilgili problemlerin çözülmesiyle, Uluslararası Finans Merkeziyle bir finans kenti hâline geldi. Ümraniye’de bulunan 20 bin bağımsız yapı stokunun 210 binini son 15 yılda biz yaptık. Eğitimde sağlıkta ulaşımda tüm kamu kurum ve kuruluşlarının destekçisi olduk” dedi.

 

GENÇLERİMİZ BİLİNÇLİ YETİŞTİRİLMELİYİZ

 

Programdaki konuşmasında bağımlılıkla mücadele konusunda medyanın önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan, ''Bizler insan sağlığının üç merkezinin olduğunu düşünen bir medeniyetin mensuplarıyız. Beden, ruh ve akıl sağlığı bir bütündür. Gençlerimizi de bu bilinçle yetiştirmeliyiz. Medyaya da bu süreçte büyük bir sorumluluk düşüyor. Türü ne olursa olsun, bağımlılık özendiriliyor. Bir yaşam tarzı gibi sunuluyor. Parlak yaşamlar gençler için rol ve model olarak gösteriliyor. Uzaktan ışığı ne kadar parlak olsa da bir yıldız sandığımız o şeyin kimi zaman yok edici bir volkanik patlama olabileceğini gençlerimize anlatmalıyız. İnsanı bağımlılıklara sürükleyen ruhsal boşlukları doldurmalıyız” ifadelerini kullandı. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :